Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Polska Morska TV Środowisko

„Chroń Morze” Morze Bałtyckie to nasze wspólne dobro

31 sierpnia 2021 r. w Gdyni odbędzie się druga konferencja, której tematem jest ochrona wód morskich. Przedstawiciele administracji państwowej oraz eksperci omawiać będą wyniki dotychczasowych prac nad aktualizowanym programem działań.

Przygotowywana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i Ministerstwo Infrastruktury aktualizacja Programu Ochrony Wód Morskich (aPOWM) ma na celu zapobieganie degradacji środowiska morskiego, ograniczenie zanieczyszczeń i odtwarzanie ekosystemów. 30 sierpnia zakończone zostaną konsultacje społeczne strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu aPOWM.

– Morze Bałtyckie to nasze wspólne dobro, dlatego każde działanie związane z jego ochroną jest niezwykle istotne. Aby zadbać o nasze polskie morze, trzeba dbać także i o polskie rzeki, bo to właśnie przez nie trafia do morza największa ilość zanieczyszczeń. Apeluję zatem o świadome i odpowiedzialne gospodarowanie wodami w Polsce, bo każdy z nas bierze udział w procesie ochrony wód morskich – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Podczas konferencji przedstawione zostaną wyniki prac analitycznych i projektowych oraz propozycje działań naprawczych służących poprawie stanu wód Bałtyku i jego ochronie.

Rejestracja oraz agenda spotkania dostępna jest na stronie: http://www.chronmorze.eu/konferencje

źródło gov.pl /fot. chronmorze.eu/ mat. filmowy Wody Polskie

Zobacz podobne

Instytut Morski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni rozpoczął realizację projektu ePIcenter

AB

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

KD

3. Flotylla Okrętów w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie