Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Szczecin/ Nowe centrum obsługi silników okrętowych w Akademii Morskiej

Laboratorium przeznaczone dla studentów i mechaników, chcących podnieść swoje kwalifikacje powstało w Akademii Morskiej w Szczecinie. Do nauki obsługi najpopularniejszych silników okrętowych posłuży symulator oparty na rzeczywistości wirtualnej.

-„Mamy możliwość, bez fizycznej obecności na statku, przetrenowania i przeszkolenia się w obsłudze, poczucia przestrzeni tego silnika również w rzeczywistości wirtualnej” – powiedział prorektor do spraw morskich Akademii Morskiej w Szczecinie kpt. ż.w. Arkadiusz Tomczak.

Akademia Morska prowadzić będzie szkolenia z obsługi i eksploatacji silników wolnoobrotowych, produkowanych na licencji firmy WinGD. Są one zasilane paliwami ciekłymi i gazowymi.

„Można poznać rzeczy, których normalnie się nie zobaczy, bez wyjazdu na statek czy bez odbycia praktyki pływającej. Jeśli chodzi o załogi pływające zawodowo, można przećwiczyć wiele sytuacji, które są niebezpieczne, których normalnie nie dało by się sprowokować na statku bez stworzenia jakiegoś ryzyka” – powiedział przedstawiciel firmy WinGD Grzegorz Sudwoj.

Materiały dydaktyczne Centrum Silników Wolnoobrotowych WinGD mają być na bieżąco aktualizowane w ramach współpracy z projektantem silników.

Źródło: PAP fot.: Wikipedia

Zobacz podobne

Wycieczkowiec objęty kwarantanną w Lizbonie zakończył rejs; stwierdzono nowe infekcje

BS

Z odkurzaczem po dnie Bałtyku 

BS

Unia Europejska i Oman przeprowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe na Morzu Arabskim

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie