Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Szczecin/ Nowe centrum obsługi silników okrętowych w Akademii Morskiej

Laboratorium przeznaczone dla studentów i mechaników, chcących podnieść swoje kwalifikacje powstało w Akademii Morskiej w Szczecinie. Do nauki obsługi najpopularniejszych silników okrętowych posłuży symulator oparty na rzeczywistości wirtualnej.

-„Mamy możliwość, bez fizycznej obecności na statku, przetrenowania i przeszkolenia się w obsłudze, poczucia przestrzeni tego silnika również w rzeczywistości wirtualnej” – powiedział prorektor do spraw morskich Akademii Morskiej w Szczecinie kpt. ż.w. Arkadiusz Tomczak.

Akademia Morska prowadzić będzie szkolenia z obsługi i eksploatacji silników wolnoobrotowych, produkowanych na licencji firmy WinGD. Są one zasilane paliwami ciekłymi i gazowymi.

„Można poznać rzeczy, których normalnie się nie zobaczy, bez wyjazdu na statek czy bez odbycia praktyki pływającej. Jeśli chodzi o załogi pływające zawodowo, można przećwiczyć wiele sytuacji, które są niebezpieczne, których normalnie nie dało by się sprowokować na statku bez stworzenia jakiegoś ryzyka” – powiedział przedstawiciel firmy WinGD Grzegorz Sudwoj.

Materiały dydaktyczne Centrum Silników Wolnoobrotowych WinGD mają być na bieżąco aktualizowane w ramach współpracy z projektantem silników.

Źródło: PAP fot.: Wikipedia

Zobacz podobne

Polka wygrywa regaty Pucharu Świata w kitesurfingu

BS

Transport urządzeń do Dolnej Odry

BS

Współpraca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża z połączonymi siłami 12. Brygady Zmechanizowanej i 1. Brygady Logistycznej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie