Polski Portal Morski
Aktualności

Gdynianin bojerowym wicemistrzem Świata i Europy

Gustaw Miciński z YKP Gdynia zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata i srebrny medal Mistrzostw Europy w klasie DN Junior w estońskim Haapsalu.

Trudne warunki sprawiły, że mistrzowska rywalizacja musiała rozpocząć się z opóźnieniem. Padający deszcz i silny wiatr sprawiły, że zamiast 13 grudnia starty odbyły się w środę – dopiero dwa dni później. Dopiero wtedy udało się przeprowadzić 3 wyścigi w klasie Ice-Optimist i 4 w klasie DN junior.

W klasie gdynianina bezkonkurencyjny okazał się Rasmus Maalinn, który zwyciężył we wszystkich czterech startach. Tuż za rewelacyjnym Estończykiem uplasował się Miciński, który w styczniu tego roku w Zdorkowie na jeziorze Dargin siegnał po tytuł Mistrza Polski w klasie DN. Przypomnijmy, że Miciński tytuł wicemistrza świata tej klasy wywalczył również rok wcześniej podczas rywalizacji w Szwecji w 2020 roku.

Tuż za Micińskim uplasowali się nasi rodacy – CezarySternicki (Baza Mrągowo), a z nim JakubKamiński (Giżycka Grupa Regatowa).

Dzień później, w tej samej miejscowości odbywały się również Mistrzostwa Europy, podczas których… historia powtórzyła się! Na podium w rywalizacji o tytuł najlepszego na starym kontynecie sięgnął Maalinn, potem na metę dotarli Miciński, a dalej Sternicki Kamiński.