Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Francuskie fregaty z nagrodą od amerykańsiej marynarki

Francuskie fregaty typu FREMM „Provence” i „Languedoc” zdobyły nagrodę „Hook’em”, przyznawaną przez amerykańską marynarkę wojenną za najlepszą umiejętność wyszukiwania i śledzenia okrętów podwodnych podczas działań na potrzeby 6. Floty USA. Jest to już trzeci taki przypadek w historii od 1975 roku, a więc od kiedy ustanowiono to wyróżnienie.

Po raz drugi z rzędu i po raz trzeci w historii, amerykańska 6. Flota przyznała francuskim okrętom nagrodę „Hook’em” za „zademonstrowanie swojej perfekcji w zwalczaniu okrętów podwodnych, zaobserwowanej przez marynarkę wojenną USA podczas wspólnych manewrów na Morzu Śródziemnym w ostatnich miesiącach”. Poza fregatami typu FREMM wyróżnienie otrzymał dodatkowo sztab dowodzenia francuskiej, lotniskowcowej grupy uderzeniowej CTF 473 .

Nagroda „Hook’em” jest przyznawana okresowo najlepszej jednostce wspierającej 6. Flotę marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych (znaną również jako US Naval Forces Europe) za umiejętności i skuteczność w prowadzeniu operacji zwalczania okrętów podwodnych (ZOP).

O przyznaniu tegorocznej nagrody fregatom „Provence” i „Languedoc” oraz sztabowi grupy CTF 473 zadecydował obecny dowódca 6. Floty USA admirał Eugene Black. Oba te okręty na co dzień działają pod taktycznym dowództwem grupy zadaniowej CTF 373, jednak Amerykanie mieli możliwość zapoznania się z umiejętnościami ich załóg podczas wspólnych manewrów na Morzu Śródziemnym.

źródło http://www.defence24.pl / fot. Fot. Marine nationale

Zobacz podobne

Grzegorz Witkowski: Polskie Promy z miliardem złotych na rozpoczęcie budowy promów

KM

Finał rozbudowy systemu elektroenergetycznego w Porcie Gdańsk

BS

Port Gdańsk partnerem 77 Racing Club Gdańsk

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie