Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Do Gdyni przyjechał pociąg prosto z Chin. Operator zapowiada, że takie kursy będą odbywały się regularnie

Niecałe trzy tygodnie trwał kolejowy transport 44 kontenerowców z chińskiego Xi’an do gdyńskiego portu Gdynia Container Terminal. Wkrótce pociągi między Gdynią i Azją mają kursować regularnie.

Pierwszy intermodalny transport z Chin przybył do Gdyni przed świętami Bożego Narodzenia. Pociąg z miasta Xi’an w prowincji Shaanxi przywiózł 44 kontenery, które zostały rozładowane w gdyńskim terminalu GCT. Stamtąd towary zostały rozwiezione wśród klientów w Polsce i innych krajach Europy.

– „Tuż przed świętami obsłużyliśmy pierwszy testowy pociąg z Xi’an do Gdyni. Pociąg w trzy tygodnie przebył cztery strefy klimatyczne i osiem stref czasowych” – informuje w mediach społecznościowych Gdynia Container Terminal.

KURSY MAJĄ ODBYWAĆ SIĘ REGULARNIE

Operator zapowiada, że w 2022 roku pociągi będą regularnie kursowały między Xi’an i Gdynią. Według zapowiedzi kontenery przywiezione drogą kolejową do gdyńskiego portu mają być transportowane również między innymi do Skandynawii, Wielkiej Brytanii i innych państw europejskich.

Branżowi specjaliści podkreślają, że transport towarów z Chin drogą lądową może odbywać się o wiele szybciej niż drogą morską, a jego koszty mogą być znacznie niższe niż w przypadku transportu powietrznego.

Źródło: linkedin Gdynia, Radio Gdańsk fot.: Gdynia Container Terminal

Zobacz podobne

Zełenski: Rosja kontroluje Morze Czarne, chce całkowicie zablokować naszą gospodarkę

BS

Kolejny incydent turecko-grecki na Morzu Śródziemnym w rejonie bogatym w surowce

KM

Długie i Rybackie Pobrzeże nad Motławą – Jedno z najciekawszych miejsc w Gdańsku zostanie zmodernizowane

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie