Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Dar Młodzieży przejdzie remont w Gdańskiej Stoczni Remontowej

We wtorek żaglowiec”Dar Młodzieży” wypłynął na remont do Gdańskiej Stoczni Remontowej. Statek przejdzie w gdańskiej stoczni przegląd i między innymi wymianę olinowania.

Szkolny żaglowiec Uniwerstetu Morskiego w Gdyni został wyprowadzony z portu o godzinie 10:00 przez dwa holowniki gdyńskiego Fairplaya.

Cumę rufową przyjął FAIRPLAY VII, dziobową FAIRPLAY XII. Ten ostatni przekazał ją, już w morzu, nowemu wielozadaniowemu statkowi Urzędu Morskiego w Gdyni ZODIAK II. W tej konfiguracji zespół ruszył w kierunku gdańskiej stoczni REMONTOWA, gdzie będzie przygotowany do rozpoczęcia sezonu szkoleniowego 2022.

„Dar Młodzieży” jest trzymasztową fregatą, żaglowcem szkolnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni który kontynuuje  tradycję dwóch słynnych  poprzedników – „Lwowa” – żaglowca lat pionierskich, kiedy to jeszcze Tczew był siedzibą Szkoły Morskiej  i „Daru Pomorza” – „białej fregaty”, służącej szkoleniu kadr morskich dla biało-czerwonej bandery w latach 1930 – 1982.

„Dar Młodzieży” jest równocześnie pierwszym żaglowcem  zbudowanym w polskiej stoczni, według oryginalnego polskiego projektu, od podstaw jako żaglowa  jednostka szkolna.

źródło UMG, http://naszbałtyk.pl / fot. YouTube

Zobacz podobne

OCEAN2020 – najważniejszy europejski projekt badawczy w zakresie nadzoru morskiego

JJ

Morska Stocznia Remontowa Gryfia: doki i nabrzeża w całości zajęte

Autor

Targi Nor-Shipping przesunięte na styczeń 2022 roku

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie