Polski Portal Morski
Aktualności Porty Turystyka

Miliony na przebudowę nabrzeża w Dziwnowie

Prawie 12 milionów złotych będzie kosztować przebudowa nabrzeża w Dziwnowie. Będzie szersze, pojawią się kolejne miejsca do cumowania jachtów, powstanie także nowy budynek biurowy, chodniki i trawniki.

Przebudowa odbędzie się w ramach programu „Porty rybackie, miejsca wyładunku, giełdy rybne i przystanie – inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury portów rybackich”.

Wczoraj podpisana została umowa dotycząca dofinansowania inwestycji pn. „Modernizacja Portu Rybackiego w Dziwnowie – nabrzeże turystyczne”. W ramach dofinansowania z PO Rybactwo i morze w wysokości 11 822 334,49 zł, przebudowane zostanie prawie pół kilometra nabrzeża na odcinku od stacji paliw do nabrzeża remontowego. Inwestycja oprócz przebudowy samego nabrzeża zakłada m.in. budowę budynku administracyjno-socjalnego, wymianę oświetlenia, zagospodarowanie terenu i małą architekturę. Lepiej wyeksponowany zostanie również pomnik „Rybakom, którzy zginęli na morzu”.

Dodatkową korzyścią z inwestycji będzie fakt, że turysta przejeżdżając przez Dziwnów będzie widział Dziwnę przez pryzmat cumujących jednostek, co podkreśli morski charakter miasta.

Prace potrwają rok.

źródło Dziwnów.net/Radio Szczecin/ fot. Wikipedia/ Daniela Kloth http://www.kloth-grafikdesign.de/

Zobacz podobne

PGZ i Politechnika Gdańska gotowe współpracować przy technologiach utrudniających wykrywanie okrętów

AZ

Niemiecka fregata Bayern z wizytą w Porcie Gdynia

PL

Zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy wraku bombowca B-17G

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie