Polski Portal Morski
Aktualności Porty Turystyka

Miliony na przebudowę nabrzeża w Dziwnowie

Prawie 12 milionów złotych będzie kosztować przebudowa nabrzeża w Dziwnowie. Będzie szersze, pojawią się kolejne miejsca do cumowania jachtów, powstanie także nowy budynek biurowy, chodniki i trawniki.

Przebudowa odbędzie się w ramach programu „Porty rybackie, miejsca wyładunku, giełdy rybne i przystanie – inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury portów rybackich”.

Wczoraj podpisana została umowa dotycząca dofinansowania inwestycji pn. „Modernizacja Portu Rybackiego w Dziwnowie – nabrzeże turystyczne”. W ramach dofinansowania z PO Rybactwo i morze w wysokości 11 822 334,49 zł, przebudowane zostanie prawie pół kilometra nabrzeża na odcinku od stacji paliw do nabrzeża remontowego. Inwestycja oprócz przebudowy samego nabrzeża zakłada m.in. budowę budynku administracyjno-socjalnego, wymianę oświetlenia, zagospodarowanie terenu i małą architekturę. Lepiej wyeksponowany zostanie również pomnik „Rybakom, którzy zginęli na morzu”.

Dodatkową korzyścią z inwestycji będzie fakt, że turysta przejeżdżając przez Dziwnów będzie widział Dziwnę przez pryzmat cumujących jednostek, co podkreśli morski charakter miasta.

Prace potrwają rok.

źródło Dziwnów.net/Radio Szczecin/ fot. Wikipedia/ Daniela Kloth http://www.kloth-grafikdesign.de/

Zobacz podobne

Trałowiec M 85 tonie na minie ORP Żbik

BS

Zlot żaglowców Baltic Sail Gdańsk 2022

KM

Wojewoda zachodniopomorski: zakaz kontaktu z wodami Odry może zostać przedłużony

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie