Polski Portal Morski
Aktualności

Podpisano list intencyjny w sprawie zabezpieczenia brzegu Bugu

List intencyjny dotyczący opracowania dokumentacji zabezpieczenia brzegu rzeki Bug w powiecie wołomińskim podpisali w czwartek w Pałacu Ślężany starosta wołomiński Adam Lubiak i prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

„Nawiązaliśmy współpracę przy modernizacji wałów nad Bugiem i postanowiliśmy jeszcze zastanowić się, co można zrobić tutaj z regionem, tak żeby Bug otworzyć bardziej dla społeczności lokalnej. Na pewno można dokonać szereg inwestycji dotyczących utrzymania brzegów rzeki Bug, ale można to doskonale połączyć również z turystyką wodną, jak również z edukacją” – powiedział prezes Wód Polskich.

„Mówimy tutaj o terenach natury 2000, o różnych ciekawych siedliskach przyrodniczych” – powiedział Daca. Jego zdaniem w ramach turystyki można wprowadzić też elementy edukacyjne, takie jak ścieżki edukacyjne.

Starosta wołomiński podkreślił, że dzięki współpracy z Wodami Polskimi infrastruktura wodna malowniczej Doliny Bugu będzie unowocześnia, wzmacniana i poprawiana.

Na mocy listu Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Powiat Wołomiński zaangażują się poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców powiatu oraz opracują koncepcję zagospodarowania turystycznego doliny Bugu w rejonie wsi Kuligów w gminie Dąbrówka.

Źródło: PAP fot.: paragonpodrozy.pl

Zobacz podobne

Zboża będą dominować w ładowniach statków PŻM

AB

Trwa najdłuższy przewiert w części lądowej gazociągu Baltic Pipe!

KM

MRiRW: stopień zanieczyszczenia wód azotanami uległ poprawie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie