Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Tunel w Świnoujściu. Postępy prac na budowie

Ostatnio pisaliśmy o tym jak powstaje konstrukcja pod jezdnię w tunelu. Poza tym równolegle trwają pozostałe prace. Jakie? Zobaczcie sami.

Zakończono demontaż konstrukcji startowej dla maszyny TBM na wyspie Uznam. Na wyspie Uznam zakończono demontaż konstrukcji startowej dla maszyny TBM, która wydrążyła tunel. Natomiast w samym tunelu zakończyło się wiercenie i wklejanie kotew pod wsporniki dla prefabrykatów. Rozpoczęto przygotowania do wykonania ściany dociskowej na wlocie do tunelu TBM.

W tunelu trwa montaż instalacji mrożeniowej, a także prace wiertnicze, instalacja rur mrożeniowych i technologicznych przy dwóch wyjściach ewakuacyjnych. Na wyspie Wolin trwa konserwacja i utrzymanie tymczasowej organizacji ruchu. Na placu budowy trwają prace porządkowe i utrzymaniowe.

Poza tym demontowane i wywożone z placu budowy są elementy systemu Stacji Separacji Płuczki (STP). W Budynku Centrum Obsługi, który powstaje po stronie wyspy Uznam trwają ogólnobudowlane prace wykończeniowe. Do odbioru przygotowywane jest również przyłącze sieci wodociągowej.

źródło/ fot./mat. filmowy Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Gangi handlarzy narkotyków korumpują firmy w porcie w Rotterdamie

AB

Terminal LNG w Świnoujściu zwiększa usługę załadunku LNG na cysterny o ponad 40 proc.

KM

Świnoujście. Zarząd Portów pomógł zmodernizować pracownię przyszłym nawigatorom

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie