Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Prezydent: rozmawialiśmy z prezydentem USA o rozwoju polskiej energetyki opartej o źródła nuklearne 

Rozmawialiśmy z prezydentem Joe Bidenem o rozwoju polskiej energetyki, jako nowoczesnej we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i rozwijaniu energetyki opartej o źródła nuklearne – powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

„To jest ważna, nowa formuła współpracy pomiędzy nami, a Stanami Zjednoczonymi. Stany Zjednoczone już dzisiaj są coraz bardziej zaangażowane energetycznie w Europie. Wiemy, że będą dostarczały więcej chociażby gazu skroplonego LNG do Europy, niż to miało miejsce dotychczas” – powiedział Duda.

„Chcielibyśmy, aby w ramach polityki proklimatycznej, ochrony klimatu, przekształcania naszego sektora energetycznego, odchodzenia od energii pochodzącej z węgla, żebyśmy przechodzili na jedyną energetykę, jaką możemy de facto wykorzystać, biorąc pod uwagę nasze warunki klimatyczne i geograficzne, czyli energetykę nuklearną” – podkreślił prezydent.

Jest ona – dodał – „całkowicie neutralna dla klimatu” i „w związku z powyższym bez wątpienia dla Polski i polskiego miksu energetycznego na najbliższe dziesięciolecia, a może i stulecia jest najbardziej realnym rozwiązaniem, które wspólnie między innymi ze Stanami Zjednoczonymi chcemy realizować”.

źródło PAP/ fot. dentons

Zobacz podobne

Nowy Szef Szkolenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

KM

Zwiększy się ochrona przeciwpowodziowa Małopolski

BS

Utrudniony przepływ wody na Wiśle – lodołamacze w stanie gotowości

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie