Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Porty Ważne

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdańsk

Sezon wycieczkowców w pełni się rozpoczął, do Portu Gdańsk zawitał właśnie Viking Venus Cruises. Jest to jeden z najnowszych wycieczkowców. Zbudowany został w 2021 roku przez włoską stocznię Fincantieri dla armatora Viking.

 Statek aktualnie pływa pod banderą Norweską. Nowy wycieczkowiec należy do segmentu małych statków wycieczkowych. Ma długość 221metrów i podobnie jak jego siostrzane statki ma tonaż brutto około 47 800 ton , 465 kabin z miejscem dla 930 pasażerów.

Wszystkie jednostki Viking wyposażone są w najnowsze systemy bezpieczeństwa. Statki posiadają również energooszczędne silniki, i zoptymalizowaną hydrodynamikę oraz kadłub, który zmniejsza w ten sposób zużycie paliwa. Jest również przyjazny środowisku, minimalizuje zanieczyszczenia wytwarzane przez spaliny, spełniające dzięki temu rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska.

źródło Port Gdańsk, media / fot./mat. filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

Tomasz Chamera prezesem PZŻ na kolejną kadencję

BS

Kluczowe znaczenie tłoczni w Gustorzynie

PL

Baltic Hub w Gdańsku zostanie w środę ewakuowany ze względu na planowaną neutralizację niewybuchu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie