Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności Ważne

Świętujemy jubileusz – #Morska75

Przed nami trzy jubileuszowe dni – świętujemy 75-lecie Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim. 30 i 31 maja oraz 1 czerwca

Uroczyste obchody zainaugurujemy tradycyjnym Apelem Pamięci na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie – pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” odbędzie się uroczystość z udziałem Orkiestry wojskowej, kompanii honorowej, zaproszonych gości, złożymy kwiaty poświęcone pamięci ludzi morza, których nie ma już wśród nas. Apel odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godz. 21:00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Uroczystości 31 maja rozpocznie postawienie na masz bandery przed budynkiem przy Wałach Chrobrego – o godz. 8:00, przy dźwiękach hymnu państwowego oficjalnie rozpoczniemy uroczysty dzień.

O godz. 10:40 z budynku Akademii Morskiej w kierunku Teatru Współczesnego wyruszy musztra paradna – z udziałem orkiestry wojskowej i kompanii honorowej AM – to widowiskowy fragment uroczystości na Wałach Chrobrego, na który serdecznie zapraszamy gości i naszych przyjaciół. Od godz. 11:00 w Teatrze Współczesnym będzie trwać uroczysta gala z udziałem zaproszonych gości, występami artystycznymi, przemówieniami i odznaczeniami państwowymi.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w gali– liczba miejsc jest ograniczona. Proszę również uprzejmie o zajęcie miejsc wskazanych przez pracowników Akademii, którzy obecni na sali będą wskazywać odpowiednie sektory naszym gościom. Ogromna prośba o zajęcie miejsca w początkowej fazie uroczystości, gdy spektakl artystyczny będzie odbywał się w absolutnej ciemności (pozostanie na miejscach to kwestia bezpieczeństwa i komfortu odbioru).

WAŻNA INFORMACJA: bezpośrednio po gali, w przedsionku sali teatralnej – tuż przy wejściu do niej, do dyspozycji dziennikarzy będą: JM Rektor Wojciech Ślączka, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej, Marek Gróbarczyk, laureaci nagród Wilka Morskiego (godz. 13:00-13:20)

Wydarzenia towarzyszące:

30 maja:

godz. 11:00 – briefing prasowy po spotkaniu Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. Posłowie Pomorza Zachodniego spotkają się w AM z okazji jubileuszu, by wspólnie podsumować dotychczasowe działania i wsparcie, jakiego udzielili naszej uczelni w dążeniach do uzyskania statusu Politechniki Morskiej (zmiana nastąpi 1 września 2022 r.). Spotkanie ma na celu podziękowanie za wsparcie, ale też nakreślenie kierunku wspólnych działań na rzecz rozwoju regionu; buforem społecznym i naukowym takich działań może stać się w nadchodzącym czasie m.in. nasza uczelnia.

godz. 13:00 – wręczenie pierwszego w historii szczecińskiej uczelni morskiej tytułu Doctora Honoris Causa – prof. Aleksandrowi Walczakowi. Tytuł w imieniu laureata odbierze w Sali Senatu AM, żona profesora.

1 czerwca:

godz. 9:00 odbędzie się spotkanie absolwentów szkół morskich przy kamieniu upamiętniającym PSM w Szczecinie – przed budynkiem przy Wałach Chrobrego 1.

Tego dnia pracownicy naszej uczelni wezmą udział w Święcie Szkoły – z tej okazji odbędzie się piknik, a AZS zadba o naszą kondycję w Parku Żeromskiego. Po raz kolejny odbędzie się bieg charytatywny dla naszej koleżanki, Marty Barańskiej, walczącej z chorobą nowotworową (https://razemdlamarty.pl/)

PJ

Zobacz podobne

Port Szczecin postęp prac związanych z budową oraz przebudową nabrzeży w Basenie Kaszubskim

KM

Łeba/ Do powstającego Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego trafił kuter

AB

Co nowego na budowie tunelu pod Świną?

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie