Polski Portal Morski
Aktualności

Molo w Orłowie. Akcja pielęgnacja

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni jak co roku podpisał umowę na utrzymanie oraz prace naprawcze mola w Orłowie. W planie jest wymiana desek, naprawa uszkodzonych elementów czy malowanie.

– To miejsce-symbol i najczęściej odwiedzana atrakcja, zarówno przez mieszkańców jak i turystów. Drewniane molo w Orłowie w najbliższym czasie zostanie odnowione, tak aby w trakcie sezonu pomost wyglądał estetycznie, ale też aby był bezpieczny. W pierwszym etapie skupimy się na najbardziej potrzebnych pracach – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Za około 163 tys. zł prace utrzymaniowe wykonywać będzie firma Stachtrans. Roboty będą realizowane w sposób ciągły, w całym okresie realizacji umowy, tj. w ciągu 12 miesięcy.

– W ramach pierwszego etapu, do połowy czerwca wykonawca zrealizuje najbardziej potrzebne prace we wskazanych przez nas miejscach: m.in. wymianę drewnianych desek oraz innych elementów w pokładzie mola, malowanie ławek i drabinek wyjściowych, naprawę uszkodzonych miejsc w balustradzie i malowanie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W kolejnych etapach prac, wykonawca wymieni inne zbutwiałe części pokładu mola i elementy balustrady. W planie jest też malowanie, wymiana uszkodzonych szczebli i ławek czy zakup kół ratunkowych w ramach rezerwy.

W ramach umowy, wybrany w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie również utrzymanie porządku na terenie mola poprzez usuwanie nieczystości, odśnieżanie w okresie zimowym czy wykonywanie na bieżąco oględzin obiektu. Zgodnie z umową molo pod opieką konserwacyjną wybranej firmy będzie do kwietnia 2023 roku.

Liczące 180 metrów długości, molo w Orłowie ostatni gruntowny remont przeszło w 2007 r. Wykonana została wówczas nowa konstrukcja całego mola, a drewniane dotąd pale zostały wzmocnione stalowymi obręczami. Pojawił się także nowy pokład, krawężniki i balustrady. Przebudowa trwała 10 miesięcy.

Źródło: https://www.gdynia.pl/gdynia-buduje,8153/prace-naprawcze-na-molo-w-orlowie,565898

Fot.: ZDiZ

Zobacz podobne

40. w tym roku i w sumie 188. dostawa LNG do Terminalu LNG w Świnoujściu

KM

Morawiecki: gazoport, Baltic Pipe i tunel w Świnoujściu pokazują czym jest racja stanu

AB

Nowe nabrzeże na terminalu promowym w Świnoujściu ułatwi życie przewoźnikom drogowym

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie