Polski Portal Morski
Aktualności

Kolejne jednostki ze zbożem wypłynęły z portu w obwodzie odeskim

Dwa statki ze zbożem z Ukrainy wypłynęły w sobotę z portu Czornomorsk w obwodzie odeskim. Łącznie 27 jednostek z ukraińskimi ładunkami produkcji rolnej opuściło do tej pory porty nad Morzem Czarnym w ramach porozumienia o eksporcie zboża.

O wypłynięciu dwóch jednostek poinformowało ministerstwo obrony Turcji, na które powołała się agencja Ukrinform. Centrum koordynacyjne w Stambule, które powołano w celu zapewnienia bezpieczeństwa transportów zboża ukraińskiego, podawało wcześniej, że będą to jednostki Zumrut Ana i MV Ocean S. Na ich pokładzie znajdowało się 6,3 tys. ton oleju słonecznikowego i 25 tys. ton pszenicy.

Agencja Reutera informując o wypłynięciu statków podała, że tym samym liczba jednostek, które miały opuścić porty ukraińskie w ramach porozumienia o eksporcie zboża, wzrosła do 27. Według stanu na 19 sierpnia w portach obwodu odeskiego załadowanych było i przygotowywało się do wypłynięcia łącznie 10 statków.

Porozumienie o odblokowaniu eksportu zbóż z portów ukraińskich zawarto 22 lipca. Ukraina i Rosja w osobnych umowach podpisanych z Turcją i ONZ zobowiązały się do zapewnienia bezpiecznych korytarzy morskich z trzech portów.

Źródło: PAP Fot.: Shutterstock

Zobacz podobne

Andrzej Adamczyk: Via Carpatia jest uzupełnieniem drogowej sieci w Europie

KM

Nowy materiał usprawni technologie wodorowe

PL

Minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Marek Gróbarczyk z wizytą w Porcie Szczecin – Świnoujście

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie