Polski Portal Morski
Aktualności

Dar Młodzieży gościł w weekend w Szczecinie

Od piątku u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie można było zwiedzać Dar Młodzieży. Żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni można było podziwiać do soboty .

Trzymasztowa fregata w tym roku świętuje swoje 40-lecie. Uroczyste podniesienie bandery na „Darze Młodzieży” odbyło się 4 lipca 1982 r. w macierzystej Gdyni, przy nabrzeżu Pomorskim. Jednostka od 10 lat nosi tytuł Ambasadora Szczecina.

Aktualnie szkolny żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbywa 76-dniowy rejs. Wyruszył z macierzystego portu 20 czerwca br. Odwiedził takie porty jak Esbjerg, Harligen, Antwerpia, Aalborg, Rostock i Bremerhaven. Ze Szczecina popłynie do Visby i 3 września wróci do Gdyni.

W piątek na Nabrzeżu Chrobrego było można zobaczyć wystawę poświęconą 40-leciu podniesienia bander Daru Młodzieży. Wystawa dostępna była na Nabrzeżu do niedzieli, a następnie została przeniesiona na Jasne Błonia, gdzie aktualnie można ją zobaczyć.

Źródło: Rado Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Wiedzieć więcej i widzieć lepiej. Straż Graniczna chce zmodernizować morski system radarowy

BS

 Porty Afryki Południowej otwarte dla rosyjskich okrętów wojennych

BS

Pełne doki w „Gryfii”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie