Polski Portal Morski
Aktualności

Dar Młodzieży gościł w weekend w Szczecinie

Od piątku u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie można było zwiedzać Dar Młodzieży. Żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni można było podziwiać do soboty .

Trzymasztowa fregata w tym roku świętuje swoje 40-lecie. Uroczyste podniesienie bandery na „Darze Młodzieży” odbyło się 4 lipca 1982 r. w macierzystej Gdyni, przy nabrzeżu Pomorskim. Jednostka od 10 lat nosi tytuł Ambasadora Szczecina.

Aktualnie szkolny żaglowiec Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbywa 76-dniowy rejs. Wyruszył z macierzystego portu 20 czerwca br. Odwiedził takie porty jak Esbjerg, Harligen, Antwerpia, Aalborg, Rostock i Bremerhaven. Ze Szczecina popłynie do Visby i 3 września wróci do Gdyni.

W piątek na Nabrzeżu Chrobrego było można zobaczyć wystawę poświęconą 40-leciu podniesienia bander Daru Młodzieży. Wystawa dostępna była na Nabrzeżu do niedzieli, a następnie została przeniesiona na Jasne Błonia, gdzie aktualnie można ją zobaczyć.

Źródło: Rado Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Rozpoczęło się ćwiczenie Renegade/Sarex-21

AB

Pierwsze po wojnie rudowęglowce ze Stoczni Gdańskiej

BS

Student Akademii ambasadorem marki Grupa Azoty

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie