Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Postęp prac związanych z przebudową nabrzeży w Basenie Kaszubskim 

Trwają prace budowlane, które są prowadzone w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Postęp prac przekroczył już 50 proc.

Najbardziej zaawansowane są prace na nabrzeżu Dąbrowieckim. Roboty obejmują także nabrzeże Chorzowskie i Uskok Gliwicki. W lipcu br. rozpoczęły się prace czerpalne oraz refulacja – najpierw do Basenu Noteckiego celem jego zalądowienia. Zakończono już działania związane z rozpoznaniem i wydobyciem ferromagnetyków.

Projekt pod nazwą „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” w swoim podstawowym założeniu zwiększy m.in. zdolność przeładunkową węgla, którego obecnie pojawiło się dużo z importu. Dzięki przebudowie nabrzeży do szczecińskiego portu będą mogły zawijać w pełni załadowane jednostki typu handysize i handymax (do 40-50 tys. DWT) oraz pozwoli to na obsługę jednostek typu panamax z wykorzystaniem do ok. 70 proc. ich przestrzeni ładunkowej.

Koniec całego przedsięwzięcia planowany jest na trzeci kwartał 2024 roku.

źródło ZMPSiŚ, Media / fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Kanada/ Decyzja w sprawie turbiny dla Nord Stream 1 jeszcze nie zapadła

JJ

Piloci Morscy Szczecin. Czy manewrowanie 315 metrowym statkiem jest trudne?

AB

Włochy/ Władze: Nie wywoźcie piasku, kamyków i muszelek z plaż Sardynii

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie