Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Postęp prac związanych z przebudową nabrzeży w Basenie Kaszubskim 

Trwają prace budowlane, które są prowadzone w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Postęp prac przekroczył już 50 proc.

Najbardziej zaawansowane są prace na nabrzeżu Dąbrowieckim. Roboty obejmują także nabrzeże Chorzowskie i Uskok Gliwicki. W lipcu br. rozpoczęły się prace czerpalne oraz refulacja – najpierw do Basenu Noteckiego celem jego zalądowienia. Zakończono już działania związane z rozpoznaniem i wydobyciem ferromagnetyków.

Projekt pod nazwą „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego” w swoim podstawowym założeniu zwiększy m.in. zdolność przeładunkową węgla, którego obecnie pojawiło się dużo z importu. Dzięki przebudowie nabrzeży do szczecińskiego portu będą mogły zawijać w pełni załadowane jednostki typu handysize i handymax (do 40-50 tys. DWT) oraz pozwoli to na obsługę jednostek typu panamax z wykorzystaniem do ok. 70 proc. ich przestrzeni ładunkowej.

Koniec całego przedsięwzięcia planowany jest na trzeci kwartał 2024 roku.

źródło ZMPSiŚ, Media / fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Rozpoczęcie badań dna pod budowę Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia

KM

57. Etapowe Regaty Turystyczne

KM

Do Portu Gdynia przybył kolejny transport czołgów K2

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie