Polski Portal Morski
Aktualności

Grupa Orlen otworzyła na Słowacji 10 nowych stacji paliw

Grupa Orlen otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji i znalazła się wśród pięciu największych sieci na tym rynku. Po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów koncern będzie dysponować ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju – poinformował PKN Orlen.

„Grupa Orlen otworzyła 10 nowych stacji paliw na Słowacji i z 36 obiektami znalazła się wśród 5 największych sieci na tym rynku. Nowe stacje samoobsługowe zostały uruchomione między innymi w Bratysławie i Koszycach” – przekazał w środę PKN Orlen. Koncern zapowiedział jednocześnie, że po uruchomieniu kolejnych planowanych obiektów będzie dysponować tam ponad 90 stacjami i wejdzie do grona trzech największych sieci w tym kraju.

PKN Orlen przypomniał, że łącznie na rynkach zagranicznych Grupa Orlen posiada blisko 1100 stacji, przy czym, zgodnie z założeniami strategii Orlen 2030, zamierza zwiększyć udział stacji zagranicznych w sieci z 37 proc. do 45 proc.

„Otworzyliśmy 10 kolejnych stacji na Słowacji, dzięki czemu Grupa Orlen zalazła się wśród 5 największych sieci na tym rynku” – napisał w środę na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, przejęcie kolejnych stacji w ramach środków zaradczych uplasuje tam koncern „w czołowej trójce”. „Na rynkach zagranicznych mamy już blisko 1100 nowoczesnych stacji” – przypomniał jednocześnie Obajtek.

Prezes PKN Orlen zapewnił, że zgodnie z przyjętą strategią koncern konsekwentnie wzmacnia swą pozycję na rynkach zagranicznych. „Skutecznie wykorzystujemy doświadczenie zdobyte w ekspansji międzynarodowej przy dynamicznym rozwoju sieci na rynku słowackim. W ciągu 3 lat udało nam się zbudować silną i rozpoznawalną markę” – podkreślił zarazem Obajtek, cytowany w środowym komunikacie PKN Orlen.

Jak zaznaczył, PKN Orlen dostrzega duży potencjał tego rynku i co istotne, jest na nim również „silnie obecny” ze sprzedażą hurtową, co uzupełnia łańcuch wartości koncernu.

PKN Orlen wyjaśnił, że nowe, samoobsługowe stacje pod marką Orlen na Słowacji powstały w ramach rebrandingu 10 stacji z pakietu 25 przejętych przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Koncern podał jednocześnie, że proces rebrandingu wszystkich stacji z tego pakietu planowany jest do końca 2022 r.

„Nowe stacje oferują paliwa EFECTA i są w pełni zautomatyzowane. Łącznie na rynku słowackim Grupa Orlen prowadzi 14 stacji w formacie samoobsługowym, uzupełniających ofertę 22 obiektów prowadzących sprzedaż pozapaliwową” – przekazano w informacji. Przypomniano jednocześnie, że Grupa Orlen działa na rynku słowackim od 2019 r., kiedy to spółka otworzyła w tym kraju swoją pierwszą stację paliw.

„Do końca 2022 r. sieć będzie liczyła 50 obiektów, natomiast w ramach realizacji środków zaradczych po połączeniu z Grupą Lotos, Grupa Orlenprzejmie od MOL 41 dodatkowych stacji” – wspomniał PKN Orlen. Zwrócił uwagę, że obecnie Grupa Orlen posiada również ok. 15 proc. udział w hurtowym rynku paliw na Słowacji. 

Źródło: PAP Fot.: PKN Orlen

Zobacz podobne

Jest stępka, będzie kontenerowiec. Chipolbrok zamówił statki w Chinach

BS

Pływanie w umundurowaniu i z bronią, nurkowanie i desantowanie z rozpędzonych łodzi-  zwiadowcy szkolili się w wodzie 

PL

Gróbarczyk: węgla nie zabraknie dzięki zwiększeniu możliwości przeładunkowych polskich portów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie