Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Dźwirzyno z nowoczesną infrastrukturą żeglarską – okrzyknięta najlepszą przestrzenią publiczną na Pomorzu Zachodnim

Dźwirzyno w gminie Kołobrzeg zwyciężyło w XII edycji konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną 2020/2021 roku na Pomorzu Zachodnim. Nagrodę przyznano Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej, na terenie którego powstała nowoczesna infrastruktura żeglarska.

W ocenie konkursowego jury, obiekt Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie wraz z zagospodarowanym otoczeniem „to doskonała jakość i wysoki standard, a przede wszystkim znakomita okazja do promocji aktywnego wypoczynku i rekreacji w regionie”.

Nowoczesna infrastruktura żeglarska z pomostami i nabrzeżem do wodowania łodzi lub jachtów powstała nad jeziorem Resko Przymorskie. Kosztowała władze gminy Kołobrzeg ponad 16 mln zł. Prawie 4,8 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W poniedziałek w miejscu inwestycji zaplanowano uroczystość podczas której laureat odbierze pamiątkową tablicę z brązu oraz statuetkę.

Głównym celem konkursu jest wspieranie dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartościowych miejsc w przestrzeni publicznej województwa i promocja regionu.

Źródło: PAP Fot.: Wikipedia

Zobacz podobne

Marynarze zakończyli udział w ćwiczeniu Northern Challenge 2022

KM

Rekord dostaw LNG do terminalu w Świnoujściu

BS

Gdynia/ PLO kupiły kolejny statek typu Ro-Ro

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie