Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Dźwirzyno z nowoczesną infrastrukturą żeglarską – okrzyknięta najlepszą przestrzenią publiczną na Pomorzu Zachodnim

Dźwirzyno w gminie Kołobrzeg zwyciężyło w XII edycji konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną 2020/2021 roku na Pomorzu Zachodnim. Nagrodę przyznano Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej, na terenie którego powstała nowoczesna infrastruktura żeglarska.

W ocenie konkursowego jury, obiekt Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie wraz z zagospodarowanym otoczeniem „to doskonała jakość i wysoki standard, a przede wszystkim znakomita okazja do promocji aktywnego wypoczynku i rekreacji w regionie”.

Nowoczesna infrastruktura żeglarska z pomostami i nabrzeżem do wodowania łodzi lub jachtów powstała nad jeziorem Resko Przymorskie. Kosztowała władze gminy Kołobrzeg ponad 16 mln zł. Prawie 4,8 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W poniedziałek w miejscu inwestycji zaplanowano uroczystość podczas której laureat odbierze pamiątkową tablicę z brązu oraz statuetkę.

Głównym celem konkursu jest wspieranie dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartościowych miejsc w przestrzeni publicznej województwa i promocja regionu.

Źródło: PAP Fot.: Wikipedia

Zobacz podobne

Budowa zakończona – kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną już dziś o 13 zostanie otwarty!

JJ

Grupa OTL najbardziej wszechstronnym operatorem portowym w Polsce

KM

Średniowieczny miecz wydobyty z dna Odry podczas pogłębiania toru wodnego

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie