Polski Portal Morski
Aktualności

Kontrole składów węgla w Zachodniopomorskiem

Inspekcja handlowa skontroluje składy węgla w województwie zachodniopomorskim. Kontrole zlecił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Urzędnicy sprawdzą ceny surowca i czy nie dochodzi do zmów cenowych, a także legalność działania punktów – mówił Tomasz Chróstny, prezes UOKiK-u.

Sytuacja na rynku węgla rodzi wątpliwości, co do niezależności ustalania cen przez indywidualnych przedsiębiorców. Zebrane w ramach kontroli dane posłużą do monitorowania, czy wśród sprzedawców nie dochodzi do zmów cenowych. Będziemy stanowczo reagować na każdy taki przypadek, których skutkiem jest wzrost ceny węgla i tym samym kosztów ogrzewania domów przez Polaków – mówił Chróstny.

Kontrole odbędą się w całym kraju o potrwają do końca roku.

Można już odbierać dokumenty niezbędne do preferencyjnego zakupu węgla w Kobylance. Urzędnicy od poniedziałku wydają uprawnionym specjalne zaświadczenia, dzięki którym surowiec będzie można kupić w cenie niecałych dwóch tysięcy złotych za tonę. Trzeba jednak złożyć odpowiedni wniosek. Urzędnicy pomagają też zorganizować płatny transport.

Szczegóły można znaleźć na stronie kobylanka.pl. Kobylanka to kolejna gmina, która włącza się w dystrybucję surowca. O przyłączeniu się do akcji poinformował także ostatnio Barlinek.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Marek Gróbarczyk: przygotowujemy rozwiązania prawne, które umożliwią portom inwestowanie za granicą

KM

Trwa rejestracja na konferencję „Chroń Morze” 31 sierpnia!

KM

Uniwersytet Morski w Gdyni uruchomił Centrum Transferu Technologii UMG

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie