Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Pierwsze wyjście w morze trzech niszczycieli min typu Kormoran II

Po raz pierwszy na morzu spotkały się wszystkie nowoczesne niszczyciele min proj. 258 typu Kormoran II z 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. ORP Kormoran, ORP Albatros i ORP Mewa przez kilka dni wspólnie operują na Zatoce Gdańskiej w myśl hasła „Stronger Together”.

Okręty typu Kormoran II służą do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich, prowadzenia rozpoznania torów wodnych, przeprowadzania innych jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawiania min oraz zdalnego sterowania samobieżnymi platformami przeciwminowymi.

Okręt typu Kormoran powstał w polskim biurze projektowym, całą serię budują i wyposażają rodzime firmy. Liderem konsorcjum, które buduje okręty, jest Remontowa Shipbuilding, a w jego skład wszedł Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej oraz Stocznia Wojenna PGZ. Jednostka seryjna zaprojektowana została w biurze Remontowa Marine Design&Consulting z grupy Remontowa Holding.

Źródło: media Fot.: TT/Marynarka Wojenna/8 FOW/ bsm. Sebastian Antoniewski

Zobacz podobne

Długie Pobrzeże będzie gotowe za 1,5 roku. Podpisano umowę na modernizację

BS

Prezydent Duda: Mierzeja Wiślana ma strategiczne znaczenie

BS

Jacht Polskiej Fundacji Narodowej na środku oceanu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie