Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Pierwsze wyjście w morze trzech niszczycieli min typu Kormoran II

Po raz pierwszy na morzu spotkały się wszystkie nowoczesne niszczyciele min proj. 258 typu Kormoran II z 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. ORP Kormoran, ORP Albatros i ORP Mewa przez kilka dni wspólnie operują na Zatoce Gdańskiej w myśl hasła „Stronger Together”.

Okręty typu Kormoran II służą do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich, prowadzenia rozpoznania torów wodnych, przeprowadzania innych jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawiania min oraz zdalnego sterowania samobieżnymi platformami przeciwminowymi.

Okręt typu Kormoran powstał w polskim biurze projektowym, całą serię budują i wyposażają rodzime firmy. Liderem konsorcjum, które buduje okręty, jest Remontowa Shipbuilding, a w jego skład wszedł Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej oraz Stocznia Wojenna PGZ. Jednostka seryjna zaprojektowana została w biurze Remontowa Marine Design&Consulting z grupy Remontowa Holding.

Źródło: media Fot.: TT/Marynarka Wojenna/8 FOW/ bsm. Sebastian Antoniewski

Zobacz podobne

30. w tym roku dostawa LNG dotarła do Terminalu LNG w Świnoujściu

KM

Szef dyplomacji UE Borrell: państwa unijne „wniosą wkład” w amerykańską operację na Morzu Czerwonym

KM

PGNiG odebrało czwartą dostawę LNG w Kłajpedzie

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie