Polski Portal Morski
Aktualności Żegluga

Na przekopie Mierzei Wiślanej powstaje przejście graniczne. Wiemy kiedy zacznie działać

Nowe przejście graniczne powstaje w województwie warmińsko-mazurskim. Zlokalizowane będzie w miejscu przekopu Mierzei Wiślanej.

Statki muszą mieć miejsce odprawy granicznej.

Ma to być przejście graniczne morskie, przez które będzie mógł się odbywać ruch osobowy i towarowy. Jeśli chodzi o straż graniczną, wszystko wskazuje na to, że przejście to będą obsługiwać funkcjonariusze z pobliskiej straży granicznej w Krynicy Morskiej. Już teraz rozpoczynają oni intensywne szkolenia w tym obszarze

– mówi komandor podporucznik Andrzej Juźwiak, rzecznik Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Jak podkreśla dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, kapitan żeglugi wielkiej Wiesław Piotrzkowski, jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace związane z budową Kanału Żeglugowego, łączącego Mierzeję Wiślaną z Zatoką Gdańską.

To są prace związane z obudową rzeki Elbląg, czyli pogrążaniem ścianek szczelnych, montowaniem oczepów i konstrukcji betonowej nabrzeża.

Obecnie na Zalewie Wiślanym funkcjonują dwa przejścia graniczne – w Elblągu i Fromborku. Przejście Nowy Świat ma zacząć działać 1 maja.

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Źródło/ Radio Olsztyn/ Fot. fotoserwis PAP

Zobacz podobne

 Amerykański okręt desantowy USS GUNSTON HALL w Gdyni

BS

Trwają prace uzupełniające nową drogę wodną przez Mierzeję Wiślaną

KM

Policyjni kontrterroryści ćwiczyli na okrętach oraz platformie wiertniczej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie