Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Tunel w Świnoujściu. Pierwszy asfalt już położony.

W tunelu zostały położone pierwsze warstwy asfaltu. To jednak nie koniec robót na budowie. Aby samochody mogły bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, wykonywane są niezbędne prace instalacyjne, montażowe i wykończeniowe.

Na odcinkach rampowych i w komorach zabezpieczone zostaną kapy chodnikowe – wykonana zostanie nawierzchnia chemoutwardzalna. Zarówno w komorze startowej, jak i komorze odbiorczej rozpocznie się rektyfikacja, czyli ostateczna obróbka podkonstrukcji obudowy panelowej ścian. W szachcie rozpocznie się montaż podłogi podniesionej, obróbka dachowa, jak i sama izolacja dachu. W harmonogramie uwzględniono także uruchomienie pompowni K1 oraz montaż wieży antenowej przy komorze startowej.

Wewnątrz tunelu cała praca koncentruje się na prawidłowym ułożeniu pierwszej warstwy bitumicznej jezdni. W międzyczasie odbędą się próby szczelności kanalizacji deszczowej grawitacyjnej i tłocznej, a także wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych tych instalacji. W tunelu montowane są hydranty oraz elementy wentylacji przestrzeni technicznych. Uruchomione zostaną wentylatory wyciągowe, strumieniowe oraz system różnicowania ciśnienia.

Na placu budowy kontynuowane są prace związane z porządkowaniem i zagospodarowaniem terenu. Dokończone zostaną roboty ziemne, między innymi ułożenie warstwy kruszywa na poszczególnych odcinkach ścieżek rowerowych pod warstwy bitumiczne. Rozpocznie się nasadzenia roślinności, profilowanie terenów zielonych, skarp i poboczy.

źródło Urząd Miasta Świnoujście/fot. i mat. filmowy PORR S.A.

Zobacz podobne

Zbiornik przeciwpowodziowy Roztoki w Kotlinie Kłodzkiej oddany do użytku

BS

Port Hel-Zachód zostanie wyremontowany

AB

Rosja/ W europejskiej części kraju rozpoczęły się ćwiczenia z udziałem 1,5 tys. żołnierzy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie