Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Nowa inwestycja w sąsiedztwie Portu Gdańsk

Firma CTP, jeden z największych giełdowych deweloperów w Europie, rozpoczyna budowę CTPark Gdańsk Port. Będzie to pierwsza inwestycja firmy w tym regionie, a jej całkowity koszt to 72 mln EUR. CTP zaoferuje najemcom dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 119 000 mkw. Zakończenie pierwszego etapu projektu planowane jest na IV kwartał tego roku – poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Działka budowlana, na której CTP buduje nowy park przemysłowo-logistyczny, zlokalizowana jest na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego oraz w pobliżu jedynego głębokowodnego terminala w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub (DCT) – który bezpośrednio obsługuje handel żeglugowy z Dalekim Wschodem. Lokalizacja posiada bezpośrednie połączenie między Portem Gdańsk a stacją kolejową Gdańsk Port Północny z rozległymi trasami kolejowymi, umożliwiającymi łatwy dojazd firmom prowadzącym działalność transgraniczną z krajami skandynawskimi i bałtyckimi – podkreślono w komunikacie.

„Polska jest jednym z kluczowych rynków dla CTP w rozwoju portfela naszej Grupy. Stawiamy na strategiczne lokalizacje odpowiadające potrzebom logistyki i przemysłu lekkiego oraz tam, gdzie brakuje odpowiedniej, nowoczesnej powierzchni. Dlatego naturalna wydawała się ekspansja naszej działalności na północ kraju, w okolice największego terminala kontenerowego na Bałtyku. W ramach CTPark Gdańsk Port wybudujemy dwa obiekty o powierzchni najmu blisko 81 400 m2 i 37 500 m2 każdy.” – powiedział dyrektor finansowy CTP Polska Bogi Gabrovic.

 Prace nad inwestycją rozpoczną się jeszcze w tym kwartale.

Fot.: CTP Gdańsk Port

Zobacz podobne

Projekt pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście zwiększy znaczenie naszego regionu

BS

Oceaniczne glony urosły na dymie z australijskich pożarów

JJ

Wkrótce otwarcie tunelu pod Świną. Trwają ostatnie testy

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie