Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Tunel pod Świną, S11, DK13. GDDKiA podsumowuje udany rok

60 kilometrów oddanych nowych dróg, 46 km trasy w budowie i rozpisane przetargi na kolejne odcinki – szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podsumowuje udany 2023 rok.

Prawdopodobnie największą inwestycją oddaną przez GDDKiA w mijającym roku jest tunel pod Świną. Prawie dwukilometrowa przeprawa połączyła wyspy Wolin i Uznam, eliminując konieczność przeprawy promem na lewy brzeg Świnoujścia.

We wschodniej części województwa ukończona została budowa drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami. Docelowo ta droga ma ciągnąć się w naszym województwie aż do Szczecinka, a potem dalej na południe mijać Piłę i Poznań, prowadząc do Katowic.

W tym roku pojechaliśmy również nowym odcinkiem drogi krajowej nr 13, która pozwoliła wyprowadzić ruch z Przecławia i Warzymic.

Natomiast w przyszłym roku ruszą prace m.in. przy S6 między Koszalinem i Słupskiem czy na S10, które ma połączyć Stargard i Piłę.

źródło: Radio Szczecin/ fot. archiwum

Zobacz podobne

Gazowiec Seagas Loyalty w Porcie Gdańsk

PL

Prezydent weźmie udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza w Sofii

KM

Gas-Trading z PGNiG rozpoczyna dostawy LNG na Słowację

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie