Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Rozbudowa bazy PERN

Zobaczcie jak wyglądał montaż 240 tonowego dachu zbiornika w bazie PERN w Boronowie.

Łącznie 14 godzin trwał montaż dachu zbiornika zlokalizowanego na terenie bazy paliw w Boronowie. Firma PORR wspólnie z PONER odpowiada za budowę dwóch zbiorników magazynowych na paliwa wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Zbiorniki magazynowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstaną w Bazie Paliw nr 3 w Boronowie. Kontrakt o łącznej wartości około 83 milionów złotych netto zostanie zrealizowany w ciągu 15 miesięcy.

W ramach podpisanej umowy konsorcjum złożone z PORR i PONER wybuduje dwa zbiorniki magazynowe na olej napędowy o pojemności 32 tysiące metrów sześciennych każdy. Obiekty będą stalowe o walcowym kształcie, osi pionowej z dachem stałym.

Po rozbudowie pojemność magazynowa bazy w Boronowie wzrośnie do prawie 70 tys. m³. Zadanie realizowane jest w ramach II etapu rozbudowy baz paliw. III ostatnim etapem rozbudowy jest budowa zbiorników w Dębogorzu .

Baza Paliw w Dębogórzu jest ważnym elementem służącym bezpieczeństwu energetycznemu naszego kraju. Nowoczesna infrastruktura, kolejne pojemności magazynowe i coraz większe możliwości odbioru surowca z morza są kluczowe w dobie uniezależniania się Polski od produktów pochodzących ze wschodu – powiedział Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu PERN. – Kolejne 150 tys. m3 pojemności na paliwa płynne pozwoli na jeszcze szersze otworzenie naszego paliwowego okna na świat, a naszym klientom da możliwość przechowywania większych zasobów – dodał.

Oddanie nowych zbiorników do użytkowania wstępnie zaplanowane zostało na drugą połowę 2025 r

źródło PORR;PERN/ fot. / mat. filmowy PORR S.A.

Zobacz podobne

Bandera zostanie podniesiona na Albatrosie pod koniec listopada

KM

Największy na świecie kontenerowiec przepłynął Kanał Sueski

BS

Dar Młodzieży zawitał do Rouen we Francji

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie