Polski Portal Morski
Aktualności

Kolejny fragment S3, czyli nowy most w Wolinie

Nowy most w Wolinie gotowy już w 70 proc. To jeden z ważnych elementów powstającej drogi szybkiego ruchu S3.

Obecnie dobiega już końca montażu przęsła łukowego – mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

– Jest to przęsło o konstrukcji stalowej, które musi zostać w całości zmontowane po stronie wschodniej Cieśniny Dziwna, czyli jeszcze na lądzie. Następnie będzie nasuwane już na część położoną nad cieśniną. Prace zmierzają już ku końcowi – zaznaczył Grzeszczuk.

Powstający most w Wolinie, wraz z estakadami dojazdowymi, będzie miał ponad kilometr długości. Nowa konstrukcja znacznie przyspieszy przejazd w kierunku nadmorskim.

– My tą inwestycją podnosimy standard drogi ekspresowej z drogi jednojezdniowej, z drogi krajowej ze skrzyżowaniami, z przejściami dla pieszych na drogę bezkolizyjną, dwujezdniową, gdzie będzie można w sposób bezpieczny, komfortowy poruszać się z prędkością 120 kilometrów na godzinę, tak, że ten ruch będzie znacznie bardziej płynny – dodał Mateusz Grzeszczuk.

Zakończenie prac przy budowie mostu w Wolinie w czwartym kwartale tego roku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: GDDKiA

Zobacz podobne

Strajki w Stoczni Szczecińskiej przeciwko stanowi wojennemu

KM

Tunel pod Świną. Kontynuacja prac porządkowych i testów bezpieczeństwa

AB

Szwecja/ Palący się od tygodnia statek zostanie odholowany do portu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie