Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo Porty Ważne

Rząd przyjął program budowy toru wodnego do Terminala Kontenerowego w Świnoujściu

Rząd przyjął program dotyczący budowy toru wodnego prowadzącego do mającego powstać Terminala Kontenerowego w Świnoujściu – poinformował w mediach społecznościowych wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Wcześniej wiceminister ocenił, że dzięki budowie m.in. portu kontenerowego i nowego podejścia port w Świnoujściu w ciągu 6-7 lat będzie poważną konkurencją dla Hamburga. 

Obecnie zespół portów Szczecin-Świnoujście nie obsługuje dużych jednostek transoceanicznych. Jest to tzw. port feederowy, mniejszy port, który współpracuje z większymi, do których docierają statki oceaniczne w bezpośrednich relacjach międzykontynentalnych. Po rozbudowie portu w Świnoujściu, a także nowego głębokowodnego podejścia ma się to zmienić i to właśnie ten port we współpracy ze Szczecinem ma być dużą bazą, do której dotrą największe morskie kontenerowce. 

W ramach rozwoju tego portu do 2029 r. ma być wydane ponad 10 mld zł.

Źródło: PAP Fot.: ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Małopolskie/ Przed końcem roku w Wadowicach powstanie tężnia

JJ

PGNiG w gronie Odbiorców Technologii w akceleratorze Space3ac

BS

Strajki w Stoczni Szczecińskiej przeciwko stanowi wojennemu

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie