Polski Portal Morski
Offshore

Szczecin. Rozwój energetyki wiatrowej. Biznes i edukacja

Już w najbliższą środę tj. 31 maja br. w Szczecinie odbędzie się spotkanie branży offshore: Biznes. Edukacja. Inwestycje. Uczestnicy konferencji zastanawiać się będą m.in. jak zaprojektować system edukacji, aby odpowiadał potrzebom rynku Morskiej Energetyki Wiatrowej.  

W załączeniu aktualna agenda i grafika wydarzenia.

Szczecin ma ogromny potencjał, by stać się hubem offshore dla tej części Bałtyku. Wpływ na to mają takie elementy jak: położenie, ludzie, korzystny klimat biznesowy i przyspieszenie działań w zakresie transformacji energetycznej w całej Europie. Miasto jest otwarte i podejmuje wiele inicjatyw związanych z OZE, szczególnie w zakresie energii pochodzącej z wiatru. Zleciło opracowanie odpowiednich raportów i projektów określających potencjał offshorowy Miasta. Projekt Szczecin_Offshore 2025 jest integralną częścią większej całości – wojewódzkiego programu, którego celem jest jak największy udział naszego regionu w rozwoju polskich farm wiatrowych. Plan rozwoju sektora wind offshore w naszym regionie obejmuje kilka segmentów: konstrukcje morskie, jednostki pływające, transport i logistykę, serwis i remonty, energetykę morską, materiały, działalność badawczą, rozwojową i innowacyjną oraz  edukację, 

To właśnie dobre wykształcenie, szczególnie w zakresie pożądanych na rynku pracy umiejętności, stanowi ważny czynnik w procesie inwestycyjnym. 

Ten temat oraz wiele innych związanych z rozwojem sektora energetyki wiatrowej, będą przedmiotem rozmów i dyskusji podejmowanych podczas Spotkania Branży Offshore: Biznes. Edukacja Inwestycje. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematyką, szczególnie ze względu na Burzę Mózgów stanowiącą jeden z punktów konferencji. Celem warsztatu jest próba wypracowania programu edukacyjnego łączącego edukację, samorząd i biznes.

Czas i miejsce spotkania:  31 maja .2023 r.,  Radisson Blu Hotel. 

Link do rejestracji:https://tiny.pl/wzpqf

Organizator spotkania: Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej 

Honorowy Patronat: Prezydent Miasta Szczecin,

Partnerzy wydarzenia:  Ambasada Danii, Urząd Marszałkowski, CEE Energy Group, Vulcan Trade & Consultancy,  i Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Agenda wydarzenia:

10:30 – 11:00 Rejestracja

11:00–12:15 Część oficjalna wydarzenia:

11:05 Współpraca nauki i biznesu a rozwój sektora energetyki wiatrowej. Lidia Rogaś. 

 Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin.

11:20 Zachodniopomorski Potencjał Offshore. Andrzej Montwiłł. Pełnomocnik Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. OZE i H2. 

11:35 Wpływ inwestycji Vestas w Szczecinie na tworzenie nowych miejsc pracy w mieście

 i regionie – związane z tym potrzeby edukacyjne. 

Jagna Kubańska – Łyczakowska. Vestas, Head of Public Affairs Poland.

11:50 Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – szanse i wyzwania. 

Oliwia Mróz – Malik. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

12:05 Budowa współpracy przemysłu z instytucjami edukacyjnymi dla rozwoju branży morskiej energetyki wiatrowej na przykładzie projektów Przemysłowej Akademii Rozwoju.

Krzysztof Tomaszewski. CEE Energy Group.

12:20-12:40 Przerwa

12:40-13:20 Branżowy Brainstorming – Stwórzmy razem model efektywnego systemu naukowo – gospodarczego.

13:30 – 14:00 Networking

Źródło mat. prasowy

Zobacz podobne

Polska jest dla Equinora jednym ze strategicznych rynków

PL

Bałtyk to dobro narodowe, ogromny potencjał i strategiczne źródło energii

BS

PGE i GE przetestują produkcję zielonego wodoru z morskiej turbiny wiatrowej

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie