Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Porty

Sojusznicze okręty weszły do Portu Wojennego w Świnoujściu

Wczoraj rano, do Portu Wojennego w Świnoujściu weszły sojusznicze okręty: ITS Caio Duilio oraz FS Somme. Po zacumowaniu, francuska delegacja, złożyła oficjalną wizytę w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

ITS Caio Duilio, to włoski niszczyciel rakietowy typu Horizon.  Jest jednym z dwóch takich okrętów służących we Włoskiej Marynarce Wojennej. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia „Caio Duilio” jest zaawansowany system obrony przeciwrakietowej PAAMS (Principal Anti Air Missile System). Dzięki niemu okręt jest w stanie wykrywać, śledzić i eliminować wiele zagrożeń jednocześnie, co czyni go jednym z najefektywniejszych systemów obrony powietrznej dostępnych dla współczesnych flot wojennych.

FS Somme, to francuski okręt zaopatrzeniowy/dowodzenia typu Durance. Pełni także funkcję tankowca (może przyjąć do 10 000 kg paliwa) i ma zasięg do 9 000 mil morskich. Wyposażony jest także w lądowisko dla śmigłowców

Okręty przybyły na polskie wody terytorialne, aby wspierać ochronę polskiego wybrzeża i zwalczać zagrożenia z powietrza.

źródło: media / fot.  ItalianLarry, CC-BY-SA 3.0

Zobacz podobne

Straż: Rosjanie porwali dwa ukraińskie statki z cywilną załogą

BS

Ukraina/na Morzu Czarnym zakończyły się manewry Sea Breeze 2021

BS

Dania wyśle do krajów bałtyckich myśliwce oraz fregatę

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie