Polski Portal Morski
Aktualności Kongres Morski Ważne

Jubileuszowy 10. Międzynarodowy Kongres Morski już za 2 tygodnie!

Nadchodzi wielkie święto branży morskiej! 10. Międzynarodowy Kongres Morski odbędzie się już za 2 tygodnie 27 i 28 czerwca 2023 r. To niezmiennie od lat jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarki morskiej w Polsce gromadzące kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. W jego trakcie menedżerowie, naukowcy i eksperci wraz z przedstawicielami rządów oraz instytucji europejskich rozmawiać będą na tematy związane z branżą morską. 

W programie tegorocznego Kongresu będą poruszane bardzo ważkie tematy dla tej gałęzi gospodarki: m.in. kwestie rozwoju projektów infrastrukturalnych związanych z dostępem do portów morskich, od strony morza i lądu. Będą dyskusje o przemyśle stoczniowym, offshore, śródlądowych drogach wodnych, połączeniach drogowych i kolejowych stanowiących integralną część europejskich korytarzy transportowych.

Organizatorzy planują szereg  dyskusji związanych z bezpieczeństwem energetycznym, logistyką, ubezpieczeniami, digitalizacją w branży morskiej. Nie zabraknie prezentacji i rozmów dotyczących edukacji morskiej, zagadnień finansowych, legislacyjnych, prawnych, czy związanych z ochroną środowiska.

Rejestracja na oficjalnej stronie https://kongres-morski.com.pl/

Organizatorem  10. Międzynarodowego Kongresu Morskiego jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego oraz Fundacja Kongres Morski, z kolei współorganizatorem Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Patronat honorowy nad tym najważniejszym wydarzeniem gospodarki morskiej sprawuje Ministerstwo Infrastruktury. Resort pełni też rolę opiekuna merytorycznego Kongresu.

Zobacz podobne

Nocne regaty po wodach Bałtyku

BS

Spotkanie z gigantem. AIDAmar płynie do Gdyni

BS

Fabryka Wody otwarta

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie