Polski Portal Morski
Aktualności

8. Flotylla Obrony Wybrzeża ruszyła na misję w zespole NATO

Duma przeplata się ze wzruszeniem rodzin żołnierzy, które odprowadzały marynarzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu na półroczny rejs.

Polski Kontyngent Wojskowy Czernicki, do grudnia będzie pełnił NATO-wską misję na Morzu Bałtyckim, Północnym, Norweskim oraz wschodniej części Oceanu Atlantyckiego.

Polscy marynarze stoją na czele jednego z czterech stałych zespołów okrętów NATO „Tarczy Przeciwminowej”. Dziś w południe wypłynęli na półroczną misję. W porcie wojennym pożegnali ich przyjaciele i rodzina.

– Ja odprowadzam męża, mam nadzieję, że szybko nam zleci ten czas osobno. – Ja odprowadzam swojego syna. Duma miesza się z tęsknotą, choć ta druga jest silniejsza. Jest nam smutno, ale też się cieszymy. – Jesteśmy dumni, że wychowaliśmy syna porucznika, kieruje się na misję, która jest dla niego przygodą, ale również wyzwaniem. – Ja odprowadzam dzisiaj żonę. Ja również byłem żołnierzem, więc umiemy sobie z tym radzić – mówiły rodziny.

Głównym zadaniem okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO, jest utrzymanie bezpieczeństwa żeglugi przez poszukiwanie i niszczenie niebezpiecznych obiektów podwodnych i zapewnienie bezpieczeństwa morskich szlaków komunikacyjnych.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: st. chor. szt. mar. Marcin Purman/mł. chor. mar. Jacek Malinowski

Zobacz podobne

Postęp prac przy inwestycji PGZ Stocznia Wojenna związanych z Programem Miecznik

AB

Ustawa o rewitalizacji Odry podpisana!

KM

Port Zewnętrzny w Gdyni – kolejny krok do budowy

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie