Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

Najnowocześniejsze łodzie ratownicze dla OSP z województwa zachodniopomorskiego

Pierwszy raz w historii tak nowoczesny sprzęt trafia do Ochotniczych Straży Pożarnych. Jednostki z zachodniopomorskiego otrzymały łodzie ratownicze.

Kupiono je ze środków z rezerwy budżetowej państwa.

Konieczne jest doposażanie OSP, bo druhowie muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami
powiedział Jarosław Tomczyk, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Te braki sprzętowe pokazała między innymi ta katastrofa ekologiczna. Uwydatniło się, jakie dokładnie potrzeby miały jednostki ochrony przeciwpożarowej, zwłaszcza z tej części zachodniej województwa zachodniopomorskiego w momencie, gdy powstała ta trudna sytuacja i trzeba był się zmagać z tymi działaniami – dodał Tomczyk.

O potrzebie zakupu sprzętu mówili strażacy, spełniliśmy ich oczekiwania – podkreślił Leszek Dobrzyński, poseł PiS: – Nie minęło nawet kilka miesięcy od tamtych rozmów, i jak mówią „mówisz i masz”. To oczywiście nie jest też takie proste i wymagało różnych czynników, ale się w rezultacie udało.

To ważne, by strażacy mieli dobry sprzęt – podsumował poseł PiS Artur Szałabawka: – To są łodzie porządne, bardzo mocne, odpowiednio wyposażone i to w sposób taki, który gwarantuje dobre działanie.

W czwartek, w Gryfinie przekazano pierwszą partię łodzi o wartości ponad 1 mln złotych. Trafią do OSP z terenów nadodrzańskich i Zalewu Szczecińskiego: OSP Lubczyna, OSP Brzózki, OSP Radziszewo, OSP Widuchowa, OSP Mieszkowice, OSP Międzyzdroje.

źródło: radio szczecin . fot. ZUW

Zobacz podobne

Wody Polskie: na straży racjonalnych cen za odprowadzanie ścieków i wodę

Autor

Gruziński statek odmówił pomocy jednostce rosyjskiej

BS

Delegat z Tonga: dla nas zmiany klimatu oznaczają, że znajdziemy się pod wodą

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie