Polski Portal Morski
Bez kategorii

W pobliżu Portu Gdańsk powstaje nowy kompleks przemysłowo-magazynowy

W Gdańsku, nieopodal terminalu Baltic Hub, powstanie kompleks przemysłowo-magazynowy o powierzchni blisko 117 tys. mkw. We wtorek zamontowano pierwszy słup konstrukcji nośnej dachu – poinformowała w komunikacie firma CTP.

Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI), w pobliżu największego na Bałtyku terminala głębokowodnego Baltic Hub, powstaje kompleks przemysłowo-magazynowy. Składać się będzie z dwóch hal o powierzchni 117 tysięcy mkw. Inwestorem jest firma CTP. Pierwszy obiekt o powierzchni prawie 37 tys. mkw. zostanie ukończony w IV kwartale tego roku.

„CTPark Gdańsk Port to nasz debiut na Pomorzu i inwestycja o silnym potencjale biznesowym z uwagi na dostęp do infrastruktury portowej oraz kluczowych węzłów komunikacyjnych, jak również świetną kadrę pracowniczą” – tłumaczył, cytowany w komunikacie, Deputy Country Head w CTP Poland Bogi Gabrovic.

CTPark Gdańsk Port jest już częściowo skomercjalizowany. W maju tego roku firma poinformowała, że ponad 25 tys. mkw. powierzchni zajmie międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej. Do budynku wkrótce ma wprowadzić się także kolejne przedsiębiorstwo.

„Przewidujemy dalszy wzrost znaczenia regionu i zamierzamy nadal mocno inwestować w kraju, rozbudowując ten i podobne projekty oraz zachowując je we własnym portfelu. Przyjęty model biznesowy umożliwia nam realizację nieruchomości spekulacyjnych, które są dostępne dla najemców od zaraz. Ma to ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw w Europie pod względem powierzchni przemysłowo-magazynowej” – podkreślił Gabrovic.

W komunikacie podano, że w pobliżu CTPark Gdańsk Port deweloper zrealizował również inwestycję towarzyszącą budowie kompleksu. We współpracy z Fundacją Gdańską, zrewitalizował tereny przy Drodze do Wolności. Obszar o powierzchni ponad 1,7 tys. mkw., na którym przed laty znajdował się historyczny budynek stoczniowej stołówki, został przekształcony w miejsce wydarzeń kulturalnych i spotkań organizowanych z inicjatywy organizacji pozarządowych.

CTP jest największym notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem oraz zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, posiadającym 10,9 mln mkw.

Zobacz podobne

Przyczyny toksycznego zakwitu złotej algi mają charakter wieloczynnikowy

AZ

Port Szczecin-Świnoujście. Trzy nabrzeża na finiszu!

AB

Warmińsko-mazurskie/ Wstrzymana wycinka trzcin w Bogaczewie koło Giżycka

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie