Polski Portal Morski
Aktualności

Jedna osoba zginęła, kilka zostało rannych w pożarze statku wywołanym przez samochód elektryczny

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w pożarze statku towarowego u wybrzeży Holandii w nocy z wtorku na środę – przekazała niderlandzka straż przybrzeżna. Na przewożącym samochody statku przebywało 23 załogantów, wszyscy zostali ewakuowani. Przyczyną pożaru było zapalenie się jednego z transportowanych przez jednostkę aut elektrycznych – poinformował Reuters.

Pływający pod banderą Panamy statek Fremantle Highway zmierzał z Niemiec do Egiptu z transportem 2857 samochodów na pokładzie, z których 25 to auta elektryczne. Zapalenie się jednego z nich było przyczyną pożaru – podała agencja Reutera, powołując się na rzecznika holenderskiej straży przybrzeżnej.

Nie podano, ile osób zostało rannych, służby poinformowały o „wielu poszkodowanych”. Do wypadku doszło ok. 50 km na północ od wyspy Ameland. Pożaru na statku wciąż nie opanowano, trwa akcja ratunkowa – dodano w komunikacie straży. 

Źródło: PAP Fot.: BreakingMilitaryNews, Twitter

Zobacz podobne

„Dynamic Move”. Polacy torują podejścia do portów na Łotwie i Estonii

BS

Gaz z Norweskiego Szelfu Kontynentalnego jest już w Polsce

KM

Olbrzymi kontenerowiec w Porcie Gdynia

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie