Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Armia otrzymała kolejną wyrzutnię dla systemu „mała Narew”

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Wojsko Polskie otrzymało kolejną wyrzutnię iLauncher dla systemu „mała Narew”.

Resort podkreśla, że to następny krok w budowaniu systemu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz wzmacnianiu potencjału polskiego wojska.

„Mała Narew” to system obrony powietrznej krótkiego zasięgu opracowany przy współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej i koncernu MBDA. Głównym zadaniem systemu jest osłona wojsk i obiektów w obszarze prowadzonych działań, a także uzupełnienie zestawów rakietowych średniego zasięgu „Wisła” na małych wysokościach funkcjonujących w ramach systemu obrony powietrznej.

„PiS konsekwentnie dba o bezpieczeństwo naszej granicy”

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych Mariusz Błaszczak podkreślił, że celem działań sterowanych przez reżimy Putina i Łukaszenki była destabilizacja sytuacji w Polsce. Przypomniał o działaniach podjętych przez Polskę.

– Rząd Prawa i Sprawiedliwości od samego początku konsekwentnie dba o bezpieczeństwo naszej granicy – podkreślił szef MON. – Zbudowaliśmy barierę, która zatrzymuje nielegalnych migrantów. Granicy bronią żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej i policjanci. Narażają się na niebezpieczeństwo ze strony migrantów i służb białoruskich, ale także na obelgi ze strony polityków opozycji i powiązanych z nimi celebrytami – wskazał.

– Dziś granica jest bezpieczna – dodał. – Co robiła opozycja? Urządzali rajdy z torebkami reklamowymi, organizowali happeningi, zamiast bronić żołnierzy i funkcjonariuszy – obrażali ich i stawiali po stronie nielegalnych migrantów – stwierdził.

źródło: polskieradio24.pl / fot: Agencja Uzbrojenia

Zobacz podobne

TT-Line rozwija się zwiększając potencjał przewozowy dzięki drugiej jednostce Green Ship Peter Pan

BS

Nowe wyposażenie ORP Ślązak

BS

Zbigniew Rau: Polska będzie stale domagać się zamknięcia projektu Nord Stream 2

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie