Polski Portal Morski
Aktualności

Gróbarczyk: argumenty Niemiec ws. terminala kontenerowego to jedna wielka bzdura

Stanowimy konkurencję dla gospodarki niemieckiej, a w ostatnich 10 latach zwiększyliśmy przeładunki o 140 procent. Stąd protesty naszych sąsiadów w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu – mówił w „Rozmowach pod krawatem” Radia Szczecin wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, jedynka listy Prawa i Sprawiedliwości.

Minister dodał, że niemieckie argumenty przeciw polskim inwestycjom są nieuzasadnione i nieuczciwe.

– No przecież jest jedna wielka bzdura, która jest kierowana ze strony niemieckiej. Ja przypomnę tylko, że w niemieckim Lubminie, czyli 55 km od Świnoujścia, parę miesięcy temu kanclerz Scholz otworzył terminal gazowy. Nie pytano naszą stronę o uzgodnienia transgraniczne i tam jest wszystko ekologicznie, a u nas ma być nie ekologicznie? – mówi Gróbarczyk.

Minister Gróbarczyk dodał, że dziwią go także głosy lokalnych polityków opozycji, którzy w sprawie budowy terminala kontenerowego wypowiadają się w podobnym tonie, jak strona niemiecka.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021

KM

Ukazała się trzecia edycja Albumu Floty PŻM

AB

Nowa Marina w Gdańsku. Przybyło miejsc do cumowania

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie