Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

249. dostawa gazu do Terminala LNG w Świnoujściu

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła kolejna dostawa LNG. Jest to już 249. ładunek skroplonego gazu odebrany w gazoporcie w Świnoujściu od początku jego funkcjonowania i 43 w tym roku. Od stycznia do końca lipca br. w terminalu LNG załadowano ponad 4 tys. cystern, jest to rekordowy wynik.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu eksploatowany jest od 2016 roku. Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 6,2 mld normalnych metrów sześc. rocznie. Po rozbudowie przepustowość gazoportu będzie wynosić ponad 8 mld m sześciennych gazu rocznie. Jest to gwarancja bezpieczeństwa i niezależności energetycznej naszego kraju.

Dzięki rozbudowie gazoport w Świnoujściu będzie mógł przyjmować rocznie nawet ponad 70 dostaw. 

Rozbudowa dotyczy budowy trzeciego największego zbiornika o pojemności ok. 180 tys m sześciennych i budowy drugiego nabrzeża, dzięki czemu będzie szansa na przyjmowanie i rozładowywanie większej liczby jednostek. Budowa drugiego nabrzeża pozwoli również na eksport surowca.

Źródło GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

Budowa trzeciego zbiornika LNG

BS

Resort infrastruktury planuje rozszerzenie granic portu w Gdyni

BS

Rośnie napięcie wzdłuż całej linii styku Rosja-NATO; incydenty z udziałem rosyjskich samolotów i okrętów w rejonie Bałtyku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie