Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ważne

249. dostawa gazu do Terminala LNG w Świnoujściu

Do Terminala LNG w Świnoujściu dotarła kolejna dostawa LNG. Jest to już 249. ładunek skroplonego gazu odebrany w gazoporcie w Świnoujściu od początku jego funkcjonowania i 43 w tym roku. Od stycznia do końca lipca br. w terminalu LNG załadowano ponad 4 tys. cystern, jest to rekordowy wynik.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu eksploatowany jest od 2016 roku. Obecna zdolność regazyfikacyjna terminalu wynosi 6,2 mld normalnych metrów sześc. rocznie. Po rozbudowie przepustowość gazoportu będzie wynosić ponad 8 mld m sześciennych gazu rocznie. Jest to gwarancja bezpieczeństwa i niezależności energetycznej naszego kraju.

Dzięki rozbudowie gazoport w Świnoujściu będzie mógł przyjmować rocznie nawet ponad 70 dostaw. 

Rozbudowa dotyczy budowy trzeciego największego zbiornika o pojemności ok. 180 tys m sześciennych i budowy drugiego nabrzeża, dzięki czemu będzie szansa na przyjmowanie i rozładowywanie większej liczby jednostek. Budowa drugiego nabrzeża pozwoli również na eksport surowca.

Źródło GAZ-SYSTEM

Zobacz podobne

Gaz-System ma pozwolenie na budowę gazociągu Racibórz-Oświęcim

BS

Działania przeciwpowodziowe w zlewni Prądnika Korzkiewskiego

KM

Tankowiec na krótko zablokował Kanał Sueski

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie