Polski Portal Morski
Aktualności Inne Ważne

O finansach w Kołobrzegu

Konferencja. XXIV edycja przy wsparciu ministra infrastruktury i pod patronatem Polski Morskiej

Już dziś, w Kołobrzegu rozpoczyna się  24. edycja Międzynarodowej Konferencji Zarządzanie Finansami. Trzydniowe spotkanie naukowców i praktyków zakończy się w piątek. Współorganizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Infrastruktury. Patronat medialny sprawuje portal Polska-Morska. W wydarzeniu można uczestniczyć online.

Inflacja  dziś i w perspektywie historycznej, strategia i plany giełdowe najbliższych 5 lat, globalizacja, rozwój technologiczny i transformacja cyfrowa, gospodarka morska, wycena przedsiębiorstw, zarządzanie finansami w jednostkach samorządu terytorialnego– to obszary, wokół których toczyć się będą dyskusje ekspertów i praktyków. Będą uwzględniać dynamiczne otoczenie, zawłaszcza obecną sytuację geopolityczną i ciągle odczuwane skutki pandemii.

– Tradycyjnie już poruszać będziemy tematy makroekonomiczne,  związane z inflacją, odnosić się do trendów w bankowości, ale też z restrukturyzacją spółek w obszarze energetyki– wylicza prof. Dariusz Zarzecki z Katedry Finansów i Bankowości Uniwersytetu Szczecińskiego, jednocześnie przewodniczący Rady Programowej Konferencji Zarządzanie Finansami.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach istotną częścią konferencji będą debaty dotyczące gospodarki morskiej, inwestycji infrastrukturalnych w tym sektorze, shippingu w dobie transformacji technologicznej i rosnącej konkurencji.  Wśród uczestników dyskusji będą szefowie najważniejszych podmiotów tej branży. Nie zabraknie dyskusji dotyczących szans, jakie przed nasza gospodarką otwiera branża offshore.

Organizatorami XXIV Międzynarodowej Konferencji Zarządzanie Finansami jest Katedra Finansów i Bankowości Uniwersytetu Szczecińskiego, Stowarzyszenie Biegłych Wyceny Przedsiębiorstw w Polsce oraz Stowarzyszenie Absolwentów Master of Business Administration. Współorganizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury. Patronat medialny sprawuje portal Polska-Morska.pl. W konferencji można uczestniczyć online: http://www.fmc.home.pl.

Piotr Jasina

fot. NBP

Zobacz podobne

Pół wieku szczecińskich chemikaliowców

PL

Pierwszy z nowej serii jeziorowców M/s „Polsteam Dąbie” w kanadyjskim Picton Terminals by Doornekamp

AB

Tunel w Świnoujściu – precyzja co do milimetra

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie