Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Stocznie

Gryfia spłaciła długi, odzyskała nabrzeża i przyjęła plan inwestycyjny

Morska Stocznia Remontowa Gryfia od ponad dwóch lat przynosi zyski. Zakład został wykreślony z listy przedsiębiorstw zagrożonych – mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

– Obecny pakiet zamówień, który jest dla Gryfii, czyli wszystkie doki pełne do końca roku, dają pozytywny probierz na przyszłość. To dobry czas dla Stoczni Remontowej Gryfia, bo ma zyski na działalności operacyjnej. I to jest najważniejsze, że nie ze sprzedaży nabrzeży, gruntów, czy innych aktywów, a wypracowała to przede wszystkim na remontach – mówi Gróbarczyk.

Bardzo dużym obciążeniem dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia były straty sprzed lat.

– Reorganizacja, którą Gryfia już przeszła, a przede wszystkim spłacenie swoich zobowiązań. To było przecież najgorsze, te nawisy historyczne długów, które blokowały ich w inwestycjach, a przede wszystkim w kredytach. Dzisiaj zostały spłacone. Spółka jest gotowa do kontynuacji realizacji zadań i przyjęła plan inwestycyjny, który realizuje. No i odzyskała nabrzeża – mówi wiceminister infrastruktury.

W tym roku Morska Stocznia Remontowa Gryfi wyremontowała już 65 statków. Po raz pierwszy swoją jednostkę remontował armator z Singapuru.

źródło/ Radio Szczecin / fot. Polska Morska

Zobacz podobne

Powrót ORP „Kadm. Xawery Czernicki” po kompleksowej naprawie i modernizacji w PGZ Stoczni Wojennej

MZ

Jest stępka, będzie kontenerowiec. Chipolbrok zamówił statki w Chinach

BS

Nowy dok dla Gryfii jeszcze w tym kwartale

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie