Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja Extra Polska Morska TV

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1000 na Darze Młodzieży

Obywatelski obowiązek mogła spełnić załoga „Daru Młodzieży”. Załoga stała i studenci Wydziału Nawigacyjnego UMG zagłosowali w Komisji Wyborczej nr 1000.

Jednym z czterech polskich statków, na którym można było oddać głos w wyborach „Dar Młodzieży”. Fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest aktualnie na Oceanie Atlantyckim, ok. 200 mil od archipelagu Azorów. Kieruje się do Gdyni po zrealizowaniu celu, którym było pokonanie równika w 100. rocznicę przekroczenia równoleżnika „Zero” przez pierwszy statek pod polską banderą – żaglowiec „Lwów”.
Na statku powołana została komisja wyborcza. Głosowanie odbyło się w niedzielę, w godz. 7.00-21.00 czasu statkowego. Wyniki przesyłane były do kraju drogą internetową poprzez specjalny system wyborczy stworzony przez CKW.  Do głosowania na Darze Młodzieży uprawnione są 122 osoby. Do Gdyni „Dar Młodzieży” wróci 11. listopada.

mat. filmowy UMG

Źródło UMG

Zobacz podobne

Niszczyciel rakietowy w Świnoujściu

BS

Kontrakt na systemy nawigacyjne do Kormoranów II

KM

ONZ/ Szefowie dyplomacji krajów UE wyrazili solidarność z Francją

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie