Polski Portal Morski
Aktualności Inne Polska Morska TV Porty

Do Portu Gdańsk dotarł holownik Pax

Do Portu Gdańsk dotarł trzeci z nowych holowników zakupionych przez WUŻ Port and Maritime Services Ltd. Holownik Pax (typ ASD 2811, uciąg na palu 60 T), mający 28 metrów długości i 11 metrów szerokości, o uciągu 60 T został zbudowany w stoczni Damen Shipyards Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dołączył do wcześniej zakupionych jednostek, które na początku sierpnia przypłynęły do naszego portu. Mowa o holownikach: Ares (typ ASD 2813, uciąg na palu 82 T), o długości 28 m, szerokości 13 m, oraz Mars (typ ASD 2811, uciąg na palu 60 T), o takiej samej długości a szerokości 11 m.

Oba holowniki zostały zaprojektowane i zbudowane przez podmioty należące do holenderskiego koncernu Damen Shipyards Group. Nowe jednostki posiadają klasę Fire Fighting 1, co pozwoli zabezpieczyć port pod względem asyst pożarowych w trakcie wprowadzania i wyprowadzania statków, jak również asystowania podczas przeładunku gazu, ropy i produktów ropopochodnych.

Źródło, mat.filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

BS

„Poznaj moc bałtyckiego wiatru” w Międzyzdrojach

JJ

Budowa tunelu w Świnoujściu „Inwestycja z perspektywą”

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie