Polski Portal Morski
Aktualności Inne Polska Morska TV Porty

Do Portu Gdańsk dotarł holownik Pax

Do Portu Gdańsk dotarł trzeci z nowych holowników zakupionych przez WUŻ Port and Maritime Services Ltd. Holownik Pax (typ ASD 2811, uciąg na palu 60 T), mający 28 metrów długości i 11 metrów szerokości, o uciągu 60 T został zbudowany w stoczni Damen Shipyards Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dołączył do wcześniej zakupionych jednostek, które na początku sierpnia przypłynęły do naszego portu. Mowa o holownikach: Ares (typ ASD 2813, uciąg na palu 82 T), o długości 28 m, szerokości 13 m, oraz Mars (typ ASD 2811, uciąg na palu 60 T), o takiej samej długości a szerokości 11 m.

Oba holowniki zostały zaprojektowane i zbudowane przez podmioty należące do holenderskiego koncernu Damen Shipyards Group. Nowe jednostki posiadają klasę Fire Fighting 1, co pozwoli zabezpieczyć port pod względem asyst pożarowych w trakcie wprowadzania i wyprowadzania statków, jak również asystowania podczas przeładunku gazu, ropy i produktów ropopochodnych.

Źródło, mat.filmowy Port Gdańsk

Zobacz podobne

Naukowcy: globalne ocieplenie może być już nie do zatrzymania

KM

Relikty wartowni dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte nr 5 odsłonięte przez archeologów

AB

Resort infrastruktury: kolejne procedury koncesyjne dla offshore w trzech obszarach morskich

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie