Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Głębokowodny Terminal Kontenerowy wielką konkurencją dla portów w Hamburgu

Przyszłość budowy terminalu kontenerowego w porcie w Świnoujściu podczas kadencji nowego rządu – tematem audycji „Radio Szczecin na Wieczór”.

Jak mówił poseł PiS Artur Szałabawka, inwestycja przyniesie ogromne korzyści mieszkańcom Świnoujścia, a Polsce ogromne wpływu do budżetu.

– Port kontenerowy jest wielką konkurencją dla portów w Hamburgu. Niemcy staną na głowie, a jak będą mieli jeszcze premiera polskiego, który będzie zależny od Niemiec, to zablokują budowę – mówił Szałabawka.

Budowa portu ma też swoje konsekwencje – mówi Wiesław Szczepański, poseł Nowej Lewicy.

– Jeżeli będzie to przynosiło korzyści, to uważam, że jest to potrzeba. Natomiast musi ten port kontynuować stanąć zgodnie z również warunkami środowiskowymi. Żeby z jednej strony zapewnić pełną ekologiczność, a z drugiej możliwość zarobkowania – mówił Szczepański.

Port kontenerowy mógłby przyjmować statki oceaniczne pływające na trasach międzykontynentalnych.

W latach 2023-2029 r. zaplanowano inwestycje warte ponad 10 miliardów złotych, w tym rozbudowę portu wraz z dodatkowym falochronem i nowy tor podejściowy.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Rumunia/ Rozpoczęło się Forum Biznesu Inicjatywy Trójmorza z udziałem prezydenta Dudy

AB

Polimery Police. Zakończył się kolejny miesiąc na budowie

BS

Polsko-duńsko-szwedzkie seminarium o Baltic Pipe: agresja Rosji dowiodła, że jest projektem kluczowym dla Europy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie