Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Statek ze zbożem uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, najpewniej wybuchła mina morska

Statek transportujący zboże został nieznacznie uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, prawdopodobnie w wyniku wybuchu miny morskiej – poinformowała agencja Reutera, powołując się na ekspertów i źródło w ukraińskim rządzie.

Jednostka pływająca pod banderą Liberii została uszkodzona na otwartym morzu po opuszczeniu ukraińskiego portu Piwdennyj w czwartek – przekazały źródła. W jednostkę mogła uderzyć dryfująca mina morska – twierdzi źródło w ukraińskim rządzie.

W piątek statek handlowy zmierzał w stronę rumuńskiego portu Konstanca – podał Reuters.

W sierpniu Ukraina uruchomiła „korytarz humanitarny” dla statków zmierzających na rynki Afryki i Azji, by spróbować obejść faktyczną blokadę Morza Czarnego po wycofaniu się w lipcu przez Rosję z umowy zbożowej. W piątek ukraińskie władze poinformowały, że z korytarza skorzystało już 151 statków.

Ukraina, która należy do światowej czołówki eksporterów zbóż, alarmuje, że Rosja atakuje jej infrastrukturę portową i stawia miny morskie.

Umowa zbożowa, zawarta pod auspicjami ONZ i umożliwiająca Ukrainie eksport produktów żywnościowych przez Morze Czarne, obowiązywała od lipca 2022 roku.Źródło/PAP/fot.TVPInfo.pl

Zobacz podobne

LOTOS aktywnie rozwija działalność wydobywczą w Norwegii

BS

Portowe konkursy rozstrzygnięte, laureaci nagrodzeni

MZ

PGE Baltica realizuje badania geologiczne dla projektu Baltica 1

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie