Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Statek ze zbożem uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, najpewniej wybuchła mina morska

Statek transportujący zboże został nieznacznie uszkodzony na Morzu Czarnym u wybrzeża Ukrainy, prawdopodobnie w wyniku wybuchu miny morskiej – poinformowała agencja Reutera, powołując się na ekspertów i źródło w ukraińskim rządzie.

Jednostka pływająca pod banderą Liberii została uszkodzona na otwartym morzu po opuszczeniu ukraińskiego portu Piwdennyj w czwartek – przekazały źródła. W jednostkę mogła uderzyć dryfująca mina morska – twierdzi źródło w ukraińskim rządzie.

W piątek statek handlowy zmierzał w stronę rumuńskiego portu Konstanca – podał Reuters.

W sierpniu Ukraina uruchomiła „korytarz humanitarny” dla statków zmierzających na rynki Afryki i Azji, by spróbować obejść faktyczną blokadę Morza Czarnego po wycofaniu się w lipcu przez Rosję z umowy zbożowej. W piątek ukraińskie władze poinformowały, że z korytarza skorzystało już 151 statków.

Ukraina, która należy do światowej czołówki eksporterów zbóż, alarmuje, że Rosja atakuje jej infrastrukturę portową i stawia miny morskie.

Umowa zbożowa, zawarta pod auspicjami ONZ i umożliwiająca Ukrainie eksport produktów żywnościowych przez Morze Czarne, obowiązywała od lipca 2022 roku.Źródło/PAP/fot.TVPInfo.pl

Zobacz podobne

„Dar Młodzieży” w historycznym rejsie na równik

KM

Tunel w Świnoujściu – precyzja co do milimetra

AB

ZMPSiŚ. „To ogromna szansa rozwojowa”. Trwają poszukiwania inwestora

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie