Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Prezes PGZ o rozwoju technologicznym przemysłu zbrojeniowego

Prezes Polskiej Grup Zbrojeniowej Sebastian Chwałek mówił w Polskim Radiu 24, że od kilku lat konsekwentnie jest realizowany plan rozwoju technologicznego polskiej armii.

Podkreślał, że dzięki międzynarodowej współpracy z partnerami z Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Korei Południowej i umowom offsetowym, Polska zyskuje nowe technologie.

Prezes PGZ Sebastian Chwałek zaliczył do nich między innymi laboratorium Hardware-in-the-Loop (HWIL), które posłuży do testowania pocisków rakietowych.

Laboratorium HWIL powstaje na terenie należących do PGZ Wojskowych Zakładów Elektronicznych w podwarszawskiej Zielonce. Będą tam prowadzone badania systemów i pocisków łączące symulacje cyfrowe z fizycznymi testami działania kluczowych komponentów, takich jak głowice naprowadzające i układy sterowania z wykorzystaniem technologii HWIL.

Projekt ten jest realizowany w ramach offsetu związanego z pierwszą fazą programu Wisła, a dokładniej z dwoma offsetowymi umowami wykonawczymi, które zawarł PGZ S.A. i amerykański Lockheed Martin.

Źródło https://radioszczecin.pl fot. PGZ

Zobacz podobne

Radna PiS: zapaść w przemyśle stoczniowym była ogromna

KM

Działalność Urzędu Morskiego w Szczecinie

BS

Masowiec „Kurpie” w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie