Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Akademia Wilczka Morskiego na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie realizuje projekt pt.: „Akademia Wilczka Morskiego”, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki II.

Celem projektu jest rozwijanie od najmłodszych lat pasji i zamiłowania do nauki. Warsztaty dla klas II do VI szkół podstawowych z naszego regionu jak i z całej Polski realizowane będą od stycznia 2024 do stycznia 2025 r.

Akademia Wilczka Morskiego to projekt łączący zamiłowanie do zgłębiania wiedzy i chęć dzielenia się nią z najmłodszymi, który realizowany jest w duchu pielęgnowania wielowiekowych tradycji morskich., Warsztaty Akademii Wilczka Morskiego obejmują zajęcia o tematyce morskiej i odbywają się na wszystkich wydziałach Politechniki Morskiej w Szczecinie przy osobistym udziale naukowców. Każde zajęcia są dostosowane do grupy wiekowej, a podczas nich dzieci zdobywają wiedzę o takich zagadnieniach jak: odnawialne źródła energii („Wiatraki na horyzoncie”), logistyka („Kierunek logistyka – pakuj się jedziemy!”, mechanika („zainSTALujmy się pod pokładem) , nawigacja (Co słychać na morzu? Szum), doświadczenia chemiczne (Morze ropy) oraz praca na statku (Zostań kapitanem).

Honorowy Patronat nad projektem objęła fundacja Tomasza Rożka Nauka. To Lubię. W ciągu pierwszych dwóch dni zapisów na warsztaty zarezerwowane zostały już wszystkie terminy dostępne do czerwca 2024 r. Do udziału w warsztatach zgłosiły się szkoły z naszego województwa oraz z innych regionów Polski. Bardzo nas cieszy, że swój udział w warsztatach zarezerwowały również  szkoły i klasy integracyjne oraz grupy zorganizowane z nauczania domowego. 

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się tutaj: https://www.pm.szczecin.pl/pl/uczelnia/projekty-finansowane-z-budzetu-panstwa/spoleczna-odpowiedzialnosc-nauki-ii/

Źródło: Politechnika Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

Okręty za jęczmień

KD

Jako pierwszy na świecie chce przepłynąć Bałtyk wpław

BS

Port Gdańsk. Poczta Morska już oficjalnie zabytkiem

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie