Polski Portal Morski
Aktualności

Hiszpania. W 2023 r. przypłynęło ponad 55 tys. imigrantów z Afryki

W 2023 roku na terytorium Hiszpanii przypłynęło z Afryki ponad 55 tys. nielegalnych imigrantów – wynika z opublikowanych we wtorek statystyk rządu Pedro Sancheza. Według tych danych głównymi kierunkami napływu przybyszów są archipelagi Wysp Kanaryjskich i Balearów.

Według statystyk władz Hiszpanii liczba przybyszów z Afryki była w 2023 r. wyższa o blisko 80 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

Dane MSW Hiszpanii dowodzą, że głównym kierunkiem napływu nielegalnych imigrantów były Wyspy Kanaryjskie, gdzie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r. dotarło łącznie ponad 40 tys. afrykańskich przybyszów.

Jak sprecyzowały władze Wysp Kanaryjskich, liczba przybyłych na ten archipelag nielegalnych imigrantów osiągnęła w 2023 r. rekordowy poziom. Przypomniały, że dotychczas największą liczbę przybyszów zanotowano tam w 2006 r. – 31,6 tys. osób.

Dodano, że w sumie w minionym roku udało im się skierować do innych części Hiszpanii ponad 14 tys. afrykańskich imigrantów

W dalszym ciągu, jak sprecyzował rząd regionalny Wysp Kanaryjskich, na archipelagu tym przebywa około 4 tys. nieletnich imigrantów, którzy przybyli bez opieki dorosłych.

Źródło: PAP Fot.: Flickr

Zobacz podobne

FREMM po raz pierwszy w Polsce

BS

ORP „Wodnik” powrócił do macierzystego Portu Wojennego w Gdyni

AB

Prace przy budowie tunelu, nawet bez Wyspiarki, posuwają się do przodu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie