Polski Portal Morski
Aktualności Extra Forum Ekspertów Ważne

Zachodnia obwodnica Szczecina oraz głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu to dwie z najważniejszych inwestycji

Obrady Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. Budowa zachodniej obwodnicy Szczecina oraz głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu to dwie z najważniejszych inwestycji, jakie chcą dopilnować zachodniopomorscy parlamentarzyści w tej kadencji.

W poniedziałek listę 10. inwestycji strategicznych dla regionu opracował Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny.

Turystyka i gospodarka morska to jest to, na co powinniśmy dalej stawiać – mówił Artur Łącki, poseł Koalicji Obywatelskiej.

– Nie ma turystyki bez dobrych dróg. Jeśli nie ma dróg, to turyści nie dojada. Myślę, że pierwszy punkt lub jeden z punktów na dokończenie dróg ekspresowych S3 i S6, drugi punkt: dalsza kontynuacja budowy dróg ekspresowych S10 i S11, zachodnia obwodnica Szczecina – mówił Łącki.

W obradach wzięli udział posłowie opozycji z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Zbigniew Bogucki zaznaczył, że trzeba rozpocząć wykup gruntów pod zachodnią obwodnicę Szczecina.

– Co do zachodniej obwodnicy Szczecina. Jest 411 milionów złotych zabezpieczonych na projektowanie i wykup gruntów. Obie umowy na projektowanie zostały podpisane w zeszłym roku i jest to realizowane, zabezpieczone są też środki na wykup gruntów – mówił Bogucki.

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka zadeklarował, że budowa terminala kontenerowego w Świnoujściu będzie kontynuowana.

– Chcę zadeklarować jasno. Uważamy, że budowa portu kontenerowego jest wielką szansą gospodarczą, nie tylko dla naszego regionu. Inwestycją bardzo potrzebną i będziemy robić wszystko, aby została zrealizowana zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówił Marchewka.

Senator Koalicji Obywatelskiej Magdalena Kochan powiedziała po spotkaniu, że w tak przyjaznej atmosferze zespół parlamentarny dawno nie obradował. 

Wiceprzewodniczącym zespołu został poseł opozycji z Prawa i Sprawiedliwości – Artur Szałabawka.

źródło: Radio Szczecin / fot. archiwum

Zobacz podobne

Pożegnanie okrętu ORP Iskra

BS

GDDKiA/ Od środy kierowcy będą mogli jeździć odcinkiem Śniadowo-Łomża Południe S61 Via Baltica

KM

Od barki do Stoczni Marynarki Wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie