Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port kontenerowy w Świnoujściu. Niemcy widzą kolejne zagrożenia, rosną obawy o bezpieczeństwo

Dotychczas krytyka niemieckich przeciwników budowy portu kontenerowego w Świnoujściu dotyczyła głównie ekologii i turystyki. Teraz używają także argumentu bezpieczeństwa – informuje serwis biznesalert.pl, powołując się regionalną gazetę Ostsee-Zeitung.

– Projekt został zaklasyfikowany w najniższej klasie dotyczącej ryzyka ewentualnych incydentów. Klasyfikacja ta powinna wykazywać najwyższą kategorię, ponieważ w pobliżu znajduje się terminal LNG – cytuje przeciwników portu kontenerowego w Świnoujściu regionalna gazeta Ostsee-Zeitung.

Odwołanie do GDOŚ

Jak informuje biznesalert.pl, inicjatywa obywatelska Lebensraum Vorpommern i gmina Ostseebad Heringsdorf złożyły sprzeciw wobec oceny oddziaływania na środowisko przeprowadzonej z ich udziałem w procedurze transgranicznej przez RDOŚ. Lebensraum Vorpommern i gmina Ostseebad Heringsdorf odwołują się wspólnie do GDOŚ.

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka zapełnił 8 lutego w ramach Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Sejmie, że budowa portu kontenerowego w Świnoujściu jest projektem strategicznym i priorytetowym dla polskiego rządu.

Rozpatrywanie do 15 marca

Główne zastrzeżenia, które zawiera odwołanie organizacji Lebensraum Vorpommern, przedstawił zastępca generalnego dyrektora ochrony środowiska Marek Kajs.

„Odwołanie jest obecnie rozpatrywane” – czytamy.

Na pytanie o to, kiedy rozpatrzenie to zostanie zakończone, Marek Kajs nie potrafił odpowiedzieć. GDOŚ przedłużył już przewidziany okres rozpatrywania odwołań o dwa miesiące. Kończy się on 15 marca.

źródło: polskieradio24.pl / fot. Twitter-DCT Gdańsk

Zobacz podobne

Pomorskie/ Sanepid zamknął kąpielisko nad Jeziorem Szczytno z powodu zakwitu sinic

JJ

Transport pojazdów wojskowych w Porcie Gdańsk

AB

Podsumowanie tygodnia 30/2021, a w nim m.in. Stena RoRo zamawia kolejne nowe promy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie