Polski Portal Morski
Aktualności Inne

Torpedownia w Juracie na sprzedaż

Za niemal pięć milionów złotych można zostać posiadaczem wyjątkowego obiektu w sakli światowej. Obecny właściciel na sprzedaż wystawił należącą do niego torpedownię. Znajduje się ona na Zatoce Puckiej w Juracie. Obiekt pochodzi z 1942 roku i dawniej testowano w niej torpedy. 

Apartamenty, hotel, przestrzeń eventowa a może baza sportowo-rekreacyjna? Taka przyszłość może czekać torpedownię w Juracie. Obecny właściciel wystawił obiekt na sprzedaż za niemal pięć milionów złotych. 

Torpedownię zbudowano w 1942 roku. Jest świadkiem wielu ważnych momentów w historii. To część niemieckiego kompleksu, który służył Luftwaffe do badań torped do zwalczania U-botów oraz samolotów. Wieża, był wykorzystywana do obserwacji spadających pocisków w okolicy Juraty i Jastarni. 

Agencja nieruchomości podkreśla, że mimo swojego wieku obiekt jest w dobrym stanie. Mury oraz stropy są całe, a na ścianach nadal można zobaczyć cegłę z lat 40. Nie trzeba było długo czekać. Już pojawiły się telefony od zainteresowanych kupnem. Torpedowania to budynek jednokondygnacyjny, umieszczony na dnie Zatoki Puckiej. 

Nowy właściciel torpedowni będzie posiadaczem unikatowego w skali światowej obiektu. Niemalże wszystkie budowle, gdzie kiedyś testowano torpedy zostały zniszczone w czasie II wojny światowej lub stały się muzeami.

źródło; TVP Gdansk / fot. whitewood.pl

Zobacz podobne

Odnaleziono wrak galeonu „Jabłko”, siostrzanej jednostki okrętu „Waza”

BS

DNV upoważnione przez MI do wydawania certyfikatów dla polskich farm wiatrowych

BS

Kalendarium historyczne MMW – 5 lipca 1921 – Marynarze w III Powstaniu Śląskim

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie