Polski Portal Morski
Aktualności Extra Inne Stocznie

ORP „Kormoran” wpłynął do Gdańskiej Stoczni „Remontowa”

Po 5 latach od przekazania okrętu Marynarce Wojennej RP, ORP „Kormoran” wpłynął do Gdańskiej Stoczni „Remontowa” na swoją pierwszą naprawę średnią. Jest to pierwsza, prototypowa jednostka, która przeszła kilkuletnie testy eksploatacyjno-wojskowe przed wejściem do służby. Doświadczenia z tych testów były wykorzystane przez nasze biuro projektowe do wprowadzenia modyfikacji w kolejnych jednostkach serii, ORP „Albatros” (602) i ORP „Mewa” (603).

Okręty typu Kormoran II służą do poszukiwania, identyfikacji i zwalczania min morskich, prowadzenia rozpoznania torów wodnych, przeprowadzania innych jednostek przez akweny zagrożenia minowego, stawiania min oraz zdalnego sterowania samobieżnymi platformami przeciwminowymi. Okręty należą do najnowocześniejszych jednostek tej klasy w strukturach NATO. W całości zostały zaprojektowane przez biuro projektowe Remontowa Marine Design & Consulting.

Remont średni nie jest zwykłą procedurą konserwacyjną. Ze względu na skomplikowaną naturę i zaawansowanie technologiczne ORP „Kormoran”, wymaga on głębokiej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, szczególnie w obszarze systemów wojskowych. Prace remontowe mają na celu nie tylko odnowienie jednostki, ale także jej useryjnienie, czyli dostosowanie funkcjonalności okrętu do standardów zastosowanych w kolejnych jednostkach serii Kormoran II.

Źródło Remontowa Marine Design & Consulting

Zobacz podobne

Otwarto most na Białce w Trybszu

PL

Fundusz Trójmorza, inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego, inwestuje w Port Burgas. 

PL

Nowe bloki gazowo-parowe w Elektrowni Dolna Odra to inwestycja o wadze strategicznej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie